Żużel - Best Speedway Tv

Zmiany w regulaminie 2. Ligi Żużlowej | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zmiany w regulaminie 2. Ligi Żużlowej

2. Ligi Żużlowej

Zmiany w regulaminie 2. Ligi Żużlowej

Tuż przed otwarciem okna transferowego ogłoszono kilka istotnych zmian regulaminowych dotyczących składów w 2. Lidze Żużlowej. Mówią one m.in. o zagranicznym juniorze, zawodniku U24 i instytucji gościa.

Najważniejszą kwestią jest chyba dopuszczenie jednego zagranicznego juniora w składzie drużyn z najniższego poziomu rozgrywek, ale wciąż minimum 1 młodzieżowiec musi być zawodnikiem krajowym.

Reklamy

Przepis o zawodniku U24 w 2. Lidze nie przetrwał długo, bo już po roku postanowiono się z niego wycofać. Oczywiście pozostanie on na wyższych szczeblach, ale od sezonu 2022 kluby z 2. Ligi nie będą musiały już posiadać takiego żużlowca w składzie.

Kolejne zmiany dotyczą instytucji gościa. W tym roku każdy klub mógł brać gości z Ekstraligi i 1. Ligi przez cały sezon, teraz jednak czas na ich pozyskanie został skrócony, a zawodnicy muszą zostać zgłoszeni do 31 marca. Zaostrzono również przepisy dotyczące tego, kto gościem może być. W sezonie 2022 z tego przepisu skorzystać będą mogli jedynie krajowi juniorzy z eWinner 1. Ligi i z PGE Ekstraligi (jeżeli spełniają warunki startu w U24 Ekstralidze). Kluby mogą posiadać maksymalnie czterech gości, a w składzie meczowym nie może ich być więcej niż dwóch.

Na koniec warto wspomnieć, o tym co już wcześniej było oczywiste, ale teraz zostało to potwierdzone. Podobnie, jak w latach 2020,2021 w sezonie 2022 również nie zostaną rozegrane mecze barażowe.

źródło: pzm.pl

fot. Sandra Rejzner

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×