Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ebebe PSŻ Poznań. Nowe rozdanie po czterech latach [ZAPOWIEDŹ]

Polonia Bydgoszcz

Autor: Dawid Procajło

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ebebe PSŻ Poznań. Nowe rozdanie po czterech latach [ZAPOWIEDŹ]

Rozgrywki 1. Ligi Żużlowej dynamicznie zmierzają do półmetka fazy zasadniczej. Niedzielny pojedynek na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Bydgoszczy zapowiada się ciekawie nie tylko ze względu na walkę o ważne punkty ale także świeży rys historyczny ostatnich starć pomiędzy obiema drużynami. Po ostatnich występach zarówno zawodnicy drużyny Abramczyk Polonia Bydgoszcz i zespołu ebebe PSŻ Poznań mają wiele do udowodnienia sobie i swoim kibicom.
galeria 1 8


W niedzielę 21.05 o godz. 14:00 Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie u siebie ekipę ebebe PSŻ Poznań. Po czterech latach zawodnicy „Skorpionów” do miasta nad Brdą rządni rewanżu za pamiętny finał 2. Ligi Żużlowej w roku 2019. Lanie jakie wtedy urządziła sobie drużyna „Gryfów” było tym bardziej bolesne, że to drużyna z Poznania przystępowała do rewanżu z przewagą 28 punktów nad rywalem i wydawać by się mogło pewnie zmierzała po końcowy triumf, tak się jednak nie stało a historia tego finałowego dwumeczu jeszcze niejednokrotnie będzie wspominana.


Trener zespołu Abramczyk Polonia Bydgoszcz Jacek Woźniak kosmetycznie zmienił ustawienie „żelaznego” składu, jakim „Gryfy” jadą w meczach domowych od początku sezonu. Weteran polskich torów żużlowych Daniel Jeleniewski wskoczył na pozycję „10” a startujący do tej pory z tego numeru Szymon Szlauderbach przejął pozycję „12”. Po ostatnich dwóch porażkach oraz odwołaniu meczu, nastroje w zespole gospodarzy nie są najlepsze. Szczególnie wyjazdowe niepowodzenie w Landshut obnażyło błędy oraz indywidualne bolączki kilku zawodników.

Żużel. Peterborough Panthers nadal bez wygranej, Wolverhampton Wolves meldują się w półfinale – raport z Wysp Brytyjskich


Przeciwnik drużyny Abramczyk Polonia Bydgoszcz a więc zespół ebebe PSŻ Poznań także dostarcza swoim kibicom wielu skrajnych emocji. Z jednej strony wyszarpana domowa wygrana z ROW Rybnik po biegach nominowanych, z drugiej gładka i spodziewana porażka z Enea Falubaz Zielona Góra. Wydaje się, że menedżer Tomasz Bajerski ma już wykrystalizowany skład jaki będzie walczył o punkty w tym sezonie. Po wypożyczeniach na zewnątrz Adriana Cyfera i Emila Breuma oraz przyjściu Norberta Krakowiaka, drużyna ma komfort braku rywalizacji wewnątrz zespołowej.

galeria 2 7


Faworytem tego spotkania jest oczywiście ekipa Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Gospodarze tego spotkania jeśli chcą zatrzeć złe wrażenie z ostatnich meczów, muszą to spotkanie wygrać w dobrym stylu by wiara kibiców w walkę o najwyższy cel wydawała się znów realna. Drużyna beniaminka ebebe PSŻ Poznań przyjeżdża na to spotkanie bez większej presji, co prozaicznie może zawodnikom mentalnie ułatwić zadanie w podjętej próbie zrobienia niespodzianki na trudnym terenie.


Składy awizowane:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. Kenneth Bjerre
10. Daniel Jeleniewski
11. David Bellego
12. Szymon Szlauderbach
13. Andreas Lyager
14. Wiktor Przyjemski
15. Olivier Buszkiewicz
16. Benjamin Basso

ebebe PSŻ Poznań:
1. Adrian Gała
2. Norbert Krakowiak
3. Aleksandr Łoktajew
4. Antonio Lindbaeck
5. Kevin Fajfer
6. Karol Żupiński
7. Kacper Teska
8. Jonas Seifert-Salk

Foto: Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *