Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polonia Bydgoszcz dopisze kolejne wysokie zwycięstwo u siebie? Zmierzą się z gdańskim Wybrzeżem [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Polonia Bydgoszcz dopisze kolejne wysokie zwycięstwo u siebie? Zmierzą się z gdańskim Wybrzeżem [ZAPOWIEDŹ]

Po wczorajszych spotkaniach Metalkas 2. Ekstraligi i pierwszym finale Indywidualnych Mistrzostw Polski czas na kolejne emocje związane z żużlem. Dzisiaj na zapleczu najlepszej ligi żużlowej świata po raz kolejny będziemy świadkami spotkania na stadionie w Bydgoszczy. Tam miejscowa Abramczyk Polonia Bydgoszcz zmierzy się z będącym w coraz gorszej sytuacji Energa Wybrzeżem Gdańsk.

Polonia świetna przed własną publicznością

„Gryfy” fantastycznie radzą sobie w tym sezonie przed własną publicznością, co potwierdzają z meczu na mecz. W poprzednim spotkaniu na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pokonali oni Cellfast Wilki Krosno 59:31, nie pozostawiając swoim osłabionym rywalom żadnych złudzeń. Przed własną publicznością Polonia zdobyła co najmniej 51 punktów na otwarcie sezonu z Arged Malesą Ostrów. Warto zaznaczyć, że rywale z czołówki, czyli ekipy z Ostrowa, Krosna i Rybnika jechały w Bydgoszczy osłabione brakiem liderów. Nie zmienia to jednak faktu, że na swoim torze bydgoszczanie nie mają sobie równych. Tym razem znów zanosi się na wysokie zwycięstwo i prawdziwy pogrom w starciu z rywalem.

Zanosi się na pogrom przeciwko Wybrzeżu

Na bydgoski owal przyjeżdża bowiem ostatnia drużyna w Metalkas 2. Ekstralidze, Energa Wybrzeże Gdańsk. Gdańszczanie w tym sezonie radzą sobie fatalnie i do tej pory na swoim koncie zapisali tylko jeden punkt za remis w Poznaniu. Pozostałe mecze zakończyli porażkami. Teraz ich sytuacja wydaje się już praktycznie nie do odratowania, gdyż do siódmej Texom Stali Rzeszów tracą oni siedem „oczek”. Tym razem czeka ich starcie z Abramczyk Polonią. W pierwszym przerwanym z powodu opadów deszczu spotkaniu obu ekip niedzielni gospodarze wygrali. Tym razem również zanosi się na klęskę, ale pytanie, czy Wybrzeże nawiążę walkę z rywalami?

Braki w składzie ekipy z Gdańska

Awizowany przez Eryka Jóźwiaka skład wygląda bardzo nietypowo. W nim nie znaleźli się bowiem liderzy gdańskiej ekipy Niels Kristian Iversen i Krzystof Kasprzak. Pod numerem drugim możemy z kolei zobaczyć Bartosza Głogowskiego. Już teraz można wywnioskować, że będą oni dokonywać zmian w tym zestawieniu. Do zespołu w tym tygodniu dołączył Josh Pickering, sprowadzany z myślą przetestowania go przed ewentualnym zakontraktowaniem na 2025 rok. Można się również zastanawiać, czy Iversen i Kasprzak pojadą w spotkaniu. Bez nich wynik Energa Wybrzeża Gdańsk może być jeszcze gorszy.

Niepokój o zdrowie podstawowego juniora

W Abramczyk Polonii Bydgoszcz panują z kolei zupełnie inne nastroje. Jeszcze w czwartek kibice „Gryfów” mogli się niepokoić o zdrowie podstawowego juniora Olivera Buszkiewicza. Uczestniczył on w bardzo groźnie wyglądającym upadku podczas eliminacji MIMP i nie wiadomo było, czy będzie zdolny do tego, by wystąpić w niedzielę przeciwko gdańszczanom. Niepokojąco wyglądał również fakt, że pozostali młodzieżowcy, którzy mogliby wystąpić w tym spotkaniu, zostali wypożyczeni do innych klubów. Na szczęście w przypadku Buszkiewicza wszystko skończyło się na strachu i będzie on zdolny do rywalizacji o punkty w Metalkas 2. Ekstralidze.

Trzech liderów „Gryfów”

W składzie bydgoskiej Polonii na pewno wyróżniają się trzy nazwiska: Krzysztof Buczkowski będący obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem ligi, Kai Huckenbeck oraz Andreas Lyager. Obaj notują oni średnie biegowe co najmniej dwóch punktów na jedną gonitwę. Bardzo cenne „oczka” na domowym stadionie dokłada również Mateusz Szczepaniak ze swoją domową średnią 2,368. Pochwalić można również Tima Sorensen jadącego podobnie do całego zespołu świetnie na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. To też przekłada się na to, że w niedziele inny wynik niż wysokie zwycięstwo gospodarzy będzie niespodzianką.

Spotkanie między Abramczyk Polonią Bydgoszcz a Energa Wybrzeżem Gdańsk rozpocznie się o godzinie 14:00. Transmisję z tego meczu będzie można śledzić w serwisie Canal+ Online.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9.Kai Huckenbeck
10.Andreas Lyager
11.Mateusz Szczepaniak
12.Tim Sorensen
13.Krzysztof Buczkowski
14.Olivier Buszkiewicz
15.Franciszek Karczewski
16.

Energa Wybrzeże Gdańsk

1.Adrian Gała
2.Bartosz Głogowski
3.Mateusz Tonder
4.Nicolai Klindt
5.Tom Brennan
6.Miłosz Wysocki
7.Bartosz Tyburski
8.
Polonia Bydgoszcz
Fot. Michał Szmyd
Tabela Metalkas 2. Ekstraligi
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *