Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Oficjalnie: Polonia Bydgoszcz pochwaliła się nowym młodzieżowcem. Długi kontrakt

Polonia Bydgoszcz
Fot. Czarny Produtions

Autor: Jakub Bielak

Oficjalnie: Polonia Bydgoszcz pochwaliła się nowym młodzieżowcem. Długi kontrakt

Franciszek Majewski został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik bydgoskiej Polonii. Młodzieżowiec będzie najprawdopodobniej tworzył duet z Franciszkiem Karczewskim – pod warunkiem, że wygra oczywiście walkę o miejsce w składzie z pozostałymi juniorami.

Majewski już wcześniej porozumiał się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, ale do rozwiązania pozostawała jeszcze kwestia rozliczenia z klubem z Rawicza. Ze względu na skomplikowaną sytuację finansową rawickiego ośrodka, wszystko przeciągało się w czasie, ale ostatecznie wszelkie formalności zostały dopięte i zawodnik będzie mógł startować w drużynie Abramczyk Polonii Bydgoszcz” – poinformował klub za pośrednictwem Facebooka.

Majewski to utalentowany żużlowiec urodzony w 2006 roku. Oznacza to, że ma przed sobą jeszcze aż cztery lata jazdy na pozycjach przeznaczonych dla juniorów. I dokładnie na tyle lat związał się on z Polonią Bydgoszcz, o czym klub również poinformował w mediach społecznościowych. Widać więc jak na dłoni, że w Bydgoszczy podchodzą do zawodnika poważnie i chcą, by ten był liderem formacji młodzieżowej do ukończenia 21. roku życia.

Pierwszą okazję do zaprezentowania się w nowych barwach Majewski będzie miał już za nieco ponad dwa tygodnie. Abramczyk Polonia Bydgoszcz w 1. kolejce sezonu Metalkas 2. Ekstraligi podejmie u siebie Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 14 kwietnia.

Franciszek Majewski
Fot. Roman Biliński
Polonia Bydgoszcz
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *