Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polonia Bydgoszcz czeka na pierwszy trening na torze „Na tor przy Sportowej nasi zawodnicy wyjadą dopiero w marcu”

Maksymilian Pawełczak
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Polonia Bydgoszcz czeka na pierwszy trening na torze „Na tor przy Sportowej nasi zawodnicy wyjadą dopiero w marcu”

Do startu rozgrywek ligowych zostało praktycznie nieco ponad miesiąc, a co za tym idzie zespoły myślą już o pierwszych wyjazdach na tor. Wczoraj, mimo że mamy jeszcze luty na tor wyjechała rzeszowska Stal, która nie marnuje czasu, przygotowując się do sezonu. Inaczej kwestia pierwszego treningu ma się w Bydgoszczy, gdzie jak w większości ośrodków na pierwsze jazdy muszą jeszcze chwilę poczekać.

Pierwszy trening na torze

Polonia Bydgoszcz nie ma jeszcze konkretnej daty pierwszego wyjazdu na tor. Bydgoszczanie muszą obserwować prognozy pogody, aby wiedzieć, kiedy mogą pierwszy raz w tym roku wyjechać u siebie na tor. W ich przypadku sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż po osuszeniu toru, konieczne będzie jeszcze wyrównanie, co jest skutkiem dosypania nowego materiału.

– Uważnie śledzimy prognozy pogody i planujemy. Ostatnio jest cieplej, ale było dużo opadów. Jak tor będzie osuszony, trzeba go jeszcze wyrównać, bo jakiś czas temu dosypaliśmy sto ton nowego materiału – wspomniał Jerzy Kanclerz w rozmowie z Expressem Bydgoskim.

Nie ma powodów do obaw o nawierzchnię

Dosypanie nowego materiału mogłoby wzbudzić wątpliwości co do jego późniejszego stanu już w trakcie kampanii ligowej, kiedy to mógłby sprawiać problemy z odpowiednim przygotowaniem do zawodów. Jak mówi sternik klubu z Bydgoszczy, nie ma żadnych powodów do obaw, gdyż w skali całego toru 100 ton nowej nawierzchni nie jest dużą ilością.

– Tego materiału nie doszło aż tak dużo, by trzeba było się martwić. Te sto ton to taka „kropla w morzu”. Mamy w klubie fachowców: Tomka Bajerskiego i Jacka Woźniaka, którzy wiedzą, jak dobrze przygotować nawierzchnię. Wszystko jest pod kontrolą, mamy już zamówiony sprzęt do ubijania i jeśli tylko warunki pozwolą, zaczniemy pracę. Natomiast na tor przy Sportowej nasi zawodnicy wyjadą dopiero w marcu. Kiedy dokładnie? To zależy od tego, czy jeszcze wrócili do nas zima – wytłumaczył.

Polonia Bydgoszcz swój pierwszy mecz w Metalkas 2. Ekstralidze pojedzie 14 kwietnia. Już na inaugurację sezonu bydgoskim zawodnikom przyjdzie zmierzyć się w prawdziwym hicie ligowym. Na stadion przy Ulicy Sportowej przyjedzie bowiem Arged Malesa Ostrów, która jest jednym z głównych rywali Polonii w walce o awans do PGE Ekstraligi.

342710003 243287184942920 6486043059021239462 n
Fot. Michał Szmyd
Polonia Bydgoszcz
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *