Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polonia Bydgoszcz będzie miała nowego juniora. Wzmocnienie z PGE Ekstraligi

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Polonia Bydgoszcz będzie miała nowego juniora. Wzmocnienie z PGE Ekstraligi

Przyszłoroczny zespół Polonii Bydgoszcz wydaje się być jednym z najlepszych w nadchodzących rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej. Muszą się oni jednak zmierzyć z odejściem Wiktora Przyjemskiego, będącego najlepszym zawodnikiem całej ligi. Pomóc w tym ma im junior pozyskany z PGE Ekstraligi.

Obecnie bydgoszczanie dysponują formacją młodzieżową złożoną z Bartosza Nowaka i Oliviera Buszkiewicza. Nie są oni najlepszą parą juniorów w porównaniu do reszty ligi. Zdecydowanie lepiej prezentuje się ona choćby w Ostrowie, gdzie występować będą Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk. Miejscowa Arged Malesa jest faworytem do awansu, a formacja Juniorska może mieć tutaj kolosalne znaczenie.

Polonia musi więc działać, co zdecydowali zrobić działacze bydgoskiego klubu. Według naszych informacji do Bydgoszczy ma zostać wypożyczony Franciszek Karczewski. Młodzieżowiec w minionym sezonie reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa, skąd miałby udać się na rok do ligi niżej. Całość miałaby kosztować bydgoszczan około 200 tysięcy złotych.

Franciszek Karczewski w rozgrywkach PGE Ekstraligi 0,971, co nie było takim wynikiem, jaki satysfakcjonowałby młodego zawodnika, szczególnie po pierwszym bardzo udanym meczu w Grudziądzu. Ruch, polegający na zejściu ligę niżej, jest więc uzasadniony i być może przyniesie Karczewskiemu poprawę jego dyspozycji.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×