Żużel - Best Speedway Tv

Polacy obsadzą ważne pozycje w FIM Europe | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Polacy obsadzą

Polacy obsadzą ważne pozycje w FIM Europe

Polacy obsadzą ważne pozycje w FIM Europe

Polscy działacze będą pełnić bardzo ważne i prestiżowe funkcje w strukturach FIM Europe. Oficjalne decyzje zapadły w tej sprawie 22 lipca.

Grażyna Makowska została wybrana przewodniczącą Komisji ds. Ochrony Środowiska FIM Europe. Z kolei przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański będzie przewodniczącym Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe. 

W obu przypadkach kadencja obowiązuje od 2022 do 2026 roku.

– Miło mi, że dotychczasowa praca została doceniona. Strategia europejskiej Komisja ds. Wyścigów Torowych skupia się na preferowaniu imprez dla młodych zawodników. W ostatnich latach wprowadziliśmy oraz rozwinęliśmy szereg imprez U19, oraz w kategorii 250 ccc, z których część uzyskało już miano nie tylko pucharów Europy,  ale i mistrzostw Europy. Oczywiście, sztandarową imprezą dla nas jest SEC, ale pracujemy  również nad uzyskaniem odpowiedniej rangi  dla wprowadzonych w tym roku Drużynowych  Mistrzostw Europy seniorów – komentuje Piotr Szymański.

– Gratuluję również nominacji wszystkim moim koleżankom i kolegom z 16 krajów, którzy będą przez kolejne cztery lata członkami naszej Komisji. Osobne wielkie gratulacje dla Grażyny Makowskiej  za objęcie funkcji  przewodniczącej Komisji ds. Ochrony Środowiska. Mogę tylko powiedzieć, że to najbardziej odpowiednia osoba na to miejsce – podsumowuje Szymański.

Informacja za www.polskizuzel.pl

Reklamy

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×