Żużel - Best Speedway Tv

Pogrom w Motali. 13 biegów na 3:3 w Aveście i prawie godzinna przerwa podczas meczu w Kumli. Podsumowanie wtorku z szwedzką Bauhaus Ligan | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pogrom w Motali

Dziś 02.08 o godz. 19:00 rozpoczęła się kolejna seria wyścigów szwedzkiej Bauhaus Ligan. Kowale z Eskilstuny wysoko pokonali Piratów na ich domowym torze w Motali. Västervik wygrało dwa biegi, a dzięki temu również cały mecz z Masarną. Natomiast w Kumli zawodnicy prawie godzinę czekali na wznowienie meczu, przerwanego przez opady deszczu.

Piraterna Motala – Smederna Eskilstuna (34:56)

Piraci z Motali ponieśli dziś kolejną porażkę, tym razem z liderami tabeli szwedzkiej Bauhaus LiganSmederną Eskilstuna. Goście swoją dominację zaznaczyli już w dwóch pierwszych biegach, które wygrali w stosunku pięć do jednego. Kolejne biegi, aż do siódmego, kończyły się remisem bądź też zwycięstwem gości z Eskilstuny.

Bieg siódmy był jedynym zwycięskim biegiem dla drużyny gospodarzy, w którym Jonas Seifert-Salk i Piotr Pawlicki przywieźli dla swojej drużyny cztery punkty. Kolejne biegi, aż do końca zawodów przynosiły jedynie remisy, bądź też zwycięstwa gości. W efekcie czego wygrali oni mecz aż dwudziestoma dwoma punktami i jeszcze bardziej umocnili dzięki temu swoją pierwszą pozycję w klasyfikacji.

W drużynie gospodarzy najwięcej punktów przywiózł Oskar Fajfer (9+1 pkt), nie był to jednak dobry dzień dla Piotra Pawlickiego i Luke’a Beckera, którzy odnotowali jedynie po pięć punktów z bonusem. Ciekawym przypadkiem w drużynie Piratów okazał się również Alexander Liljekvist, który w każdym ze swoich trzech startów odnotował defekt.

Natomiast w drużynie gości punktowo górowali Dan Bewley (12+2 pkt) oraz Patryk Wojdyło (12 pkt). Dan Bewley bez wątpienia okazał się godnym zastępcą nieobecnych – Kacpra Woryny i Grzegorza Zengoty. Trochę gorzej poszło drugiemu zastępującemu tych zawodników – Robertowi Lambertowi. Co prawda dodał on do dorobku drużyny osiem punktów, ale niestety odnotował również zero w jednym z biegów oraz wjechał w taśmę w biegu trzynastym.

7. Joel Andersson (2*, 3, 0, 0, 1) 6+1 pkt

Masarna Avesta – Västervik Speedway (43:47)

Spotkanie pełne remisów, aż trzynaście z piętnastu biegów w tym meczu zakończyło się wynikiem trzy do trzech. W pierwszej serii tego meczu dopiero czwarty bieg zakończył się wygraną gości z Västervik. Przyjechali oni do mety z czterema punktami, na co bez wątpienia miał wpływ defekt kapitana gospodarzy – Rohana Tungata.

Druga kolejka była serią remisów, dzięki czemu żużlowcy z Västervik Speedway utrzymali dwupunktowe prowadzenie. W trzeciej serii startów dwunasty bieg zakończył się kolejną wygraną gości w stosunku cztery do dwóch. Do czego prawdopodobnie ponownie przyczynił się pech gospodarzy, gdyż Antonio Lindbäck przekroczył czas dwóch minut, przez co został wykluczony. Trzy ostatnie biegi spotkania w Aveście ponownie kończyły się remisami. dzięki temu drużyna z Västervik utrzymała swoje czteropunktowe prowadzenie i wygrała cały mecz. Można polemizować jak zakończyłby się to spotkanie gdyby nie wyjątkowy pech gospodarzy.

Wśród żużlowców Masarny najlepszy wynik odnotował Krzysztof Buczkowski, który dla swojego zespołu zdobył jedenaście punktów. Swoją dyspozycją nie popisał się jednak Kacper Gomólski, który zastępował Przemysława Pawlickiego. Pomimo treningu, na domowym torze przed meczem, zawodnik w całym spotkaniu przywiózł tylko jeden punkt z bonusem. W drużynie gości świetny występ odnotował kapitan drużyny, Fredrik Lindgren, który zdobył dwanaście punktów z bonusem. Dobrymi startami wykazał się również Bartosz Smektała – dziesięć punktów z bonusem.

7. Peter Ljung (3, 1, 0) 4 pkt

Indianerna Kumla – Rospiggarna Hallstavik (49:41)

Jedyne spotkanie dzisiejszego dnia zakończone wygraną gospodarzy. Mecz ten fani czarnego sportu mogli oglądać na antenie Eleven Sports 1, co okazało się, pod względem czasowym nie lada wyzwaniem. Całe zmagania trwały bowiem dwie godziny i pięćdziesiąt siedem minut.

W trakcie drugiego biegu w Kumli zaczął padać deszcz. Chociaż wiemy, że szwedzkiej Bauhaus Ligan warunki pogodowe nie są raczej straszne, to po pierwszej niedokończonej odsłonie ósmego biegu, zawody zostały przerwane. Pomimo, iż tor nie był w dobrym stanie, sędzia prawdopodobnie robił wszystko by zmagania doszły do momentu, w którym będzie można je zaliczyć i zakończyć. Jednakże w trakcie ósmego biegu na tor upadł Kevin Juhl Pedersen. W tym momencie dostrzegalne były już protesty nawet samych zawodników, a mecz został przerwany na blisko godzinę.

Gdy opady zelżały Szwedzi, w jakże niesamowity dla siebie sposób, doprowadzili tor do stanu, który pozwalał na wznowienie zawodów pomimo dalszych opadów. Przed tą dość długą chociaż, jak na szwedzkie warunki, nie rekordową przerwą, Indianie na swoim domowym torze prowadzili jedynie dwoma punktami. Powtórka biegu ósmego, z której wykluczony został Kevin Juhl Pedersen, pozwoliła gospodarzom umocnić swoje prowadzenie. Mając do pokonania jedynie Timo Lahtiego, Niels Kristian Iversen oraz Norbert Kościuch przywieźli dla swojej drużyny pięć oczek. Dalej zawody rozgrywane były w trybie dość ekspresowym, z uwagi na nieustający deszcz. Do końca zmagań goście z Hallstavik wygrali jeszcze jedynie dwunasty i piętnasty bieg, co nie pozwoliło na pokonanie Indian na ich domowym torze.

W drużynie gospodarzy punktowo królował wręcz Max Fricke, który w całym spotkaniu zdobył prawie komplet punktów. Jedynie raz przyjechał na drugiej pozycji za kolegą z drużyny, co dało mu w sumie czternaście punktów z bonusem. Nie był to dobry mecz dla Norberta Krakowiaka, który w swoich czterech startach zaliczył, aż dwa defekty. Natomiast w drużynie gości wysokie wyniki wykręcili Kai Huckenbeck (13+2 pkt) oraz Kim Nilsson (12+3 pkt). Można zakładać, że spory wpływ na porażkę zawodników Rospiggarny Hallstavik miała wpływ absencja Andrzeja Lebedevsa oraz słaba tego dnia dyspozycja Timo Lahtiego (3 pkt).