Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Bauhaus Ligan wraca po krótkiej przerwie. Trzy mecze we wtorek i jeden w czwartek

Bauhaus Ligan

Autor: Edyta Wojdeł

Bauhaus Ligan wraca po krótkiej przerwie. Trzy mecze we wtorek i jeden w czwartek

Po równych dwóch tygodniach wracamy do śledzenia zmagań szwedzkiej Bauhaus Ligan. Już w najbliższy wtorkowy wieczór 02.08 o godz. 19:00 odbędą się aż trzy spotkania na szwedzkich torach w Motali, Kumli oraz Aveście. Natomiast zmagania w Eskilstunie, będziemy mogli śledzić w czwartek 04.08 o tej samej porze.

Pierwsze z wtorkowych spotkań zostanie rozegrane w Motali. Miejscowa Piraterna, która jak dotąd rozegrała najmniej, bo tylko 9, meczy w całej lidze. Podejmie obecnych liderów szwedzkiej klasyfikacji Smedernę Eskilstuna. Bez wątpienia dla gospodarzy będzie to trudny mecz. Jak do tej pory mają oni na swoim koncie jedynie trzy wygrane, ale za to wszystkie na domowym torze, co może okazać się atutem Piratów. Goście w swoich jedenastu odjechanych spotkaniach odnotowali tylko jedną porażkę podczas wyjazdowego meczu w Västervik.

Zapewne ponownie udadzą się oni do swoich rywali po to by zdobyć kolejne punkty, pozwalające umocnić ich pozycję w tabeli. W składzie Piraterny Motala wystąpi dwóch Polaków: Piotr Pawlicki i Oskar Fajfer. Natomiast Smedernę Eskilstuna tym razem zasili jedynie Patryk Wojdyło. Nieobecni Kacper Woryna i Grzegorz Zengota, znaleźli bez wątpienia godne zastępstwo w postaci Dana Bewley’a oraz Roberta Lamberta, którzy w ubiegły weekend stanęli na drugim miejscu podium Speedway of Nations.

Piraterna Motala:
1. Piotr Pawlicki
2. Jonas Seifert-Salk
3. Oskar Fajfer
4. Luke Becker
5. Vaclav Milik
6. Alexander Liljekvist
7. Rasmus Broberg

Smederna Eskilstuna:
1. Daniel Bewley
2. Pontus Aspgren
3. Robert Lambert
4. Peter Kildemand
5. Michael Jepsen Jensen
6. Patryk Wojdyło
7. Joel Andersson

Drugi z pojedynków, a zarazem ten, który fani czarnego sportu będą mogli śledzić w telewizji. Rozegrany zostanie w Kumli, gdzie miejscowi Indianie podejmą żużlowców z Hallstavik. Będzie to prawdopodobnie pojedynek o czwarte miejsce w klasyfikacji szwedzkiej Bauhaus Ligan. Gospodarze na swoim koncie mają cztery zwycięstwa, jeden remis oraz pięć porażek i na pewno będzie im zależało na zdobyciu kolejnych punktów.

Natomiast goście, którzy odjechali co prawda o jedno spotkanie więcej, ale jak do tej pory odnotowali tylko trzy zwycięstwa i aż osiem porażek, będą bez wątpienia równie zmotywowani. Tym bardziej, iż pierwsze spotkanie tych drużyn zawodnicy Rospiggarny przegrali na własnym torze jedynie czterema punktami. Wśród polskich przedstawicieli Indian z Kumli znajdzie się dwóch Norbertów – Krakowiak i Kościuch.
Zmagania tych drużyn będzie można obejrzeć w telewizji na kanale Eleven Sport 1 o godz. 19:00.

Indianerna Kumla:
1. Niels-Kristian Iversen
2. Norbert Krakowiak
3. Chris Holder
4. Norbert Kościuch
5. Max Fricke
6. Jonatan Grahn
7. Gustaw Grahn

Rospiggarna Hallstavik:
1. Kai Huckenbeck
2. Andzejs Lebedevs
3. Victor Palovaara
4. Kim Nilsson
5. Timo Lahti
6. Daniel Henderson
7. Kevin Pedersen

Ostatnie z wtorkowych zmagań, to spotkanie drużyny zajmującej ostatnie miejsce w tabeli z bardzo mocnym w tym sezonie zespołem z Västervik. Goście na swoim koncie jak do tej pory mają tylko jedną porażkę oraz jeden remis, a pozostałe osiem, z dziesięciu rozegranych przez siebie meczy, wygrali. Gospodarze z Avesty natomiast, jak do tej pory wygrali tylko jeden pojedynek, na własnym torze, z Dackarną Målilla. Wszystkie ich pozostałe zmagania zakończone były niestety porażką, a ostatnio, w wyniku niefortunnych zdarzeń, zmuszeni byli dodatkowo odjechać mecz bez kapitana drużyny.

Masarna Avesta:
1. Krzysztof Buczkowski
2. Przemysław Pawlicki
3. Antonio Lindbäck
4. Francis Gusts
5. Rohan Tungate
6. Philip Hellström-Bängs
7. Jan Kvech

Västervik Speedway:
1. Bartosz Smektala
2. Paweł Przedpełski
3. Fredrik Lindgren
4. Jaimon Lindsey
5. Gleb Chugunov
6. Anton Karlsson
7. Peter Ljung

Tydzień ten będzie szczególnie zajmujący dla drużyn z Västervik oraz Eskilstuny. Żużlowcy tych zespołów odjadą swoje mecze dwukrotnie, w odstępie jednego dnia. Västervik Speedway dwa razy wystąpi w roli gościa. Natomiast Smederna po wtorkowych gościnnych występach, w czwartek przyjmie rolę gospodarza. Pierwsze spotkanie tych zespołów, odjechane na torze drużyny z Västervik zakończone zostało wynikiem 46:44 i przegraną Kowali z Eskilstuny.
Spotkanie to również będzie transmitowane na antenie Eleven Sports 1 o godz. 19:00.

fot. Pascal Lindh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *