Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Pogoda w Pradze. Co z żużlowym Grand Prix? Będzie padało

pogoda w pradze
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Pogoda w Pradze. Co z żużlowym Grand Prix? Będzie padało

Wielkimi krokami zbliża się Grand Prix Czech w Pradze. Nadal jednak pod znakiem zapytania stoi to, czy ten turniej w ogóle się odbędzie. Pogoda w państwie naszych południowych sąsiadów jest bardzo niepewna.

Jury FIM podjęło już decyzję o odwołaniu kwalifikacji, które poprzedzają turniej główny. Tor leży jednak pod przykryciem, a opady nie ustają, wobec czego żużlowcy wyjadą na owal, dopiero startując do pierwszego biegu. Czy jednak przeprowadzenie zawodów będzie możliwe? Spójrzmy w radary pogodowe.

Jak widzimy na załączonym obrazku, opady w stolicy Czech zapowiada są już do końca dnia, niemniej jednak mają one zdecydowane zelżeć, a być może nawet ustać w kluczowej dla wszystkich kibiców żużlowych fazie dnia, a więc około godziny 19:00. Wówczas nad Pragą mają być tylko przelotne i dość małe opady, które nie powinny przeszkodzić w rozegraniu zawodów na żużlu.

Należy jednak pamiętać o tym, że prognozy pogody mogą zmieniać się z godziny na godzinę. Tak naprawdę dopiero około 18:00 będziemy w stanie z dość dużą pewnością stwierdzić, czy zawody będzie można odjechać, czy też nie. Z pewnością organizatorzy narzucą szybkie tempo tak, aby odjechać minimum dwanaście wyścigów potrzebnych do zaliczenia turnieju w ramach cyklu FIM Speedway Grand Prix. Jeśli turniej się odbędzie, zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszym portalu.

obraz 2024 06 01 124826889
Źródło: meteo.pl/Praga
tai 2024
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×