Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Pogoda w Bydgoszczy nie przeszkodzi w rozegraniu meczu – ZAPOWIEDŹ spotkania Abramczyk Polonii z H. Skrzydlewska Orłem Łódź

Bydgoszczy

Autor: Wojciech Kamiński

Pogoda w Bydgoszczy nie przeszkodzi w rozegraniu meczu – ZAPOWIEDŹ spotkania Abramczyk Polonii z H. Skrzydlewska Orłem Łódź

W sobotę 8 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się inauguracja sezonu 1. Ligi Żużlowej. Na torze przy ul. Sportowej spotkają się drużyny Abramczyk Polonii Bydgoszcz i H. Skrzydlewska Orła Łódź.

Lech Kędziora przed meczem w Grudziądzu: Wierzę, że sprostamy wyzwaniu

Obydwa zespoły przed rozpoczęciem sezonu 2023 dokonały zmian w swoich składach. Działacze Orła zakontraktowali takich zawodników jak Jakub Jamróg, Mateusz Tonder, Tomasz Gapiński oraz Timo Lahti (który w zeszłym sezonie jeździł na wypożyczeniu w Wybrzeżu Gdańsk). Do Polonii wróciło dwóch zawodników, którzy mieli już okazję jeździć w tym klubie – zarówno Andreas Lyager i David Bellego po roku przerwy wrócili do miasta nad Brdą. Jerzy Kanclerz zakontraktował także dwóch wychowanków Unii Leszno, Szymona Szlauderbacha i Oliviera Buszkiewcza, a także Benjamina Basso, który startował w bydgoskim zespole pod koniec zeszłego sezonu.

Mecze Orła z Polonią zawsze dostarczają wielu emocji. Dwa lata temu gospodarze wygrali 48:42, a w zeszłym roku padł wynik 46:44. Ta statystyka daje nam powody, aby oczekiwać kolejnego zaciętego spotkania, na które z pewnością liczą wszyscy kibice. Rozegranie spotkania nie powinno być zagrożone, działacze w Bydgoszczy zareagowali odpowiednio na zapowiadane na piątek intensywne opady deszczu i w czwartek wieczorem rozłożyli na całym torze plandekę, która ma ochronić tor przed niekorzystnymi warunkami. Na szczęście sobotnia temperatura ma oscylować w granicach 10 stopni.

001 1024x1024 1

Składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
1. Timo Lahti
2. Jakub Jamróg
3. Tomasz Gapiński
4. Mateusz Tonder
5. Niels Kristian Iversen
6. Mateusz Dul
7. Aleksander Grygolec

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Szymon Szlauderbach
11. David Bellego
12. Daniel Jeleniewski
13. Andreas Lyager
14. Wiktor Przyjemski
15. Olivier Buszkiewicz
16. Benjamin Basso

Godzina rozpoczęcia 16:30 | Transmisja: Canal+Sport5 16:00

Składy/Fot: polonia.bydgoszcz.pl

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *