Przejdź do treści
Artykuły/PGE EKSTRALIGA

Pogoda storpeduje początek sezonu żużlowego?

Pogoda Sezonu żużlowego
fot. WTS Sparta Wrocław

Autor: Jakub Bielak

Pogoda storpeduje początek sezonu żużlowego?

W ostatnich kilku dniach mieliśmy szczęście wreszcie zobaczyć przedsezonowe ściganie na żużlu. Odbyły się m.in. Mistrzostwa Piotra Protasiewicza, Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego oraz Kryterium Asów. Oprócz tego kibice w niektórych miastach mogli oglądać zmagania sparingowe. Z początkiem tygodnia pogoda się jednak załamała. 1. kolejka sezonu żużlowego stoi pod znakiem zapytania.

Rafał Okoniewski o współpracy z Szymonem Szlauderbachem

obraz 2023 03 27 135233266
Graf przedstawia prognozy pogody dla Wrocławia za/timeanddate.com

Odwołane zostały sparingi Betard Sparty Wrocław z Enea Falubazem Zielona Góra. Pod ogromnym znakiem zapytania stoi treningowa rywalizacja For Nature Solutions Apatora Toruń z Włókniarzem Częstochowa. W Grudziądzu do tej pory nie wyjeżdżają na domowy tor, a pogoda z pewnością przedłuży to oczekiwanie w drużynie Janusza Ślączki.

Prognozy pogody na dziś i jutro zapowiadają minusowe temperatury w nocy, a także opady deszczu lub nawet deszczu ze śniegiem. W czwartek, piątek i sobotę temperatura podniesie się z powrotem do około 15 stopni Celsjusza, jednak opady w większości kraju nie ustaną. W takich warunkach problemy z odpowiednim przygotowaniem torów mogą być powszechne w całej Polsce.

Prognozy długoterminowe mogą tylko martwić. Ostatni tydzień przed startem PGE Ekstraligi mowa o temperaturze w wysokości ledwie 8 do 10 stopni Celsjusza. Oprócz tego początek kwietnia również zapowiada się deszczowo. Musimy pamiętać, że nasz kraj leży w takiej strefie klimatycznej, że nie ma co się przywiązywać do prognozy wybiegającej dwa tygodnie naprzód, ale powody do zmartwień jak najbardziej są. Pierwsze mecze sezonu zaplanowane są już na sobotę, 8 kwietnia.

Fot. WTS Sparta Wrocław/facebook.com

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×