Żużel - Best Speedway Tv

Pogoda storpeduje początek sezonu żużlowego? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pogoda storpeduje początek sezonu żużlowego?

Pogoda Sezonu żużlowego

Pogoda storpeduje początek sezonu żużlowego?

W ostatnich kilku dniach mieliśmy szczęście wreszcie zobaczyć przedsezonowe ściganie na żużlu. Odbyły się m.in. Mistrzostwa Piotra Protasiewicza, Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego oraz Kryterium Asów. Oprócz tego kibice w niektórych miastach mogli oglądać zmagania sparingowe. Z początkiem tygodnia pogoda się jednak załamała. 1. kolejka sezonu żużlowego stoi pod znakiem zapytania.

Rafał Okoniewski o współpracy z Szymonem Szlauderbachem

obraz 2023 03 27 135233266
Graf przedstawia prognozy pogody dla Wrocławia za/timeanddate.com

Odwołane zostały sparingi Betard Sparty Wrocław z Enea Falubazem Zielona Góra. Pod ogromnym znakiem zapytania stoi treningowa rywalizacja For Nature Solutions Apatora Toruń z Włókniarzem Częstochowa. W Grudziądzu do tej pory nie wyjeżdżają na domowy tor, a pogoda z pewnością przedłuży to oczekiwanie w drużynie Janusza Ślączki.

Prognozy pogody na dziś i jutro zapowiadają minusowe temperatury w nocy, a także opady deszczu lub nawet deszczu ze śniegiem. W czwartek, piątek i sobotę temperatura podniesie się z powrotem do około 15 stopni Celsjusza, jednak opady w większości kraju nie ustaną. W takich warunkach problemy z odpowiednim przygotowaniem torów mogą być powszechne w całej Polsce.

Prognozy długoterminowe mogą tylko martwić. Ostatni tydzień przed startem PGE Ekstraligi mowa o temperaturze w wysokości ledwie 8 do 10 stopni Celsjusza. Oprócz tego początek kwietnia również zapowiada się deszczowo. Musimy pamiętać, że nasz kraj leży w takiej strefie klimatycznej, że nie ma co się przywiązywać do prognozy wybiegającej dwa tygodnie naprzód, ale powody do zmartwień jak najbardziej są. Pierwsze mecze sezonu zaplanowane są już na sobotę, 8 kwietnia.

Fot. WTS Sparta Wrocław/facebook.com

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×