Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Kolejarz nie dał szans przyjezdnej Stali. Podsumowanie meczu OK Bedmet Kolejarz Opole – 7R Stolaro Stal Rzeszów.

Podsumowanie meczu

Autor: Adrianna Simiela

Kolejarz nie dał szans przyjezdnej Stali. Podsumowanie meczu OK Bedmet Kolejarz Opole – 7R Stolaro Stal Rzeszów.

W sobotę 14 sierpnia na Stadion Kolejarza Opole na mecz rewanżowy w ramach 13. kolejki 2. Ligi Żużlowej przyjechała drużyna 7R Stolaro Stal Rzeszów. Po pierwszym spotkaniu, kiedy ogłoszony został walkower Kolejarz miał już 40 punktów przewagi w dwumeczu, więc walka o bonus była jednostronna. Te starcie również było po stronie gospodarzy i zakończyło się ono wynikiem 51:39. Ostatecznie tak, jak się spodziewano faworyt nie dał szans rywalowi.

O ile w  zespole z Opola nie było zbyt dużo dwucyfrówek, bo raptem dwie to reszta reż dorzuciła ważne punkty. Najlepszym zawodnikiem był Jacob Thorssell, który uzbierał 13 punktów. Zaraz po nim kolejny świetny wynik zaliczył Mads Hansen, ponieważ tylko raz przywiózł jedynkę, a w rezultacie dało to 11 z bonusem. Podobny występ pokazał Andriej Kurdiaszow, choć przy jego nazwisku widać raptem jedną indywidualną wygraną to w pięciu startach przywiózł 3 bonusy, a w łącznej sumie 8+3. Pech w tym spotkaniu dopadł Oskara Polisa.

Po świetnym początku zawodów, gdzie miał dwie dwójki i trójkę, w czwartym starcie po wyprzedzeniu Mastersa, który zaliczył upadek został wykluczony, a w piątym złapał defekt. Ostatecznie suma jego zdobyczy, czyli 7 punktów nie odzwierciedliła jego formy. Bardzo dobrze zaprezentował się młodzieżowiec z Ekstraligi, czyli Mateusz Świdnicki, ponieważ podczas czterech wyścigów ani razu nie był ostatni i łącznie zdobył 7 oczek.

Słabe występy zaliczyło jednak dwóch zawodników. Pierwszym z nich był Kamil Brzozowski, który po trzech startach uzbierał 3+1, a drugi Kacper Łobodziński 2+1. Mimo dziur, jakie się zdarzyły to gospodarze i tak świetnie poradzili sobie z przeciwnikiem. W rzeszowskiej drużynie tak dobrze sobie nie poradzili, bo tylko jeden z nich zaliczył dwucyfrowy wynik. Był nim właśnie Sam Masters, który po dorobku 12 punktów, uznany został za lidera w tym spotkaniu. Na równym stopniu względem dowiezionych siedmiu oczek było aż trzech zawodników.

Reklamy

Mowa tutaj o Adamie Ellisie, Hubercie Łęgowiku i Adrianie Cyferze, jednak ten ostatni przywiózł również jeden bonus. Piątkę w czterech startach dorzucił do łącznej puli punktów Dawid Rempała, ten choć początkowo wygrał bieg, a później dwa razy był trzeci to na koniec po upadku został wykluczony. Niestety to tyle, jeśli chodzi o zawodników, którzy stawiali opór gospodarzom, ponieważ Mateusz Majcher zebrał tylko 1+1, a Patryk Rolnicki okrągłe zero. Ostatecznie w dwumeczu Opole wygrało 91:39, więc pełna pula 3 punktów została z Kolejarzem.

OK Bedmet Kolejarz Opole – 51 pkt.
9. Kamil Brzozowski – 3+1 (2*,0,1,-)
10. Jacob Thorssell – 13 (3,2,3,2,3)
11. Mads Hansen – 11+1 (3,2,2*,3,1)
12. Andriej Kudriaszow – 8+3 (1*,1*,3,2*,1)
13. Oskar Polis – 7 (2,2,3,w,d)
14. Kacper Łobodziński – 2+1 (1*,0,1)
15. Mateusz Świdnicki – 7 (2,1,3,1)

7R Stolaro Stal Rzeszów – 39 pkt.
1. Adrian Cyfer – 7+1 (1,3,d,1,2*)
2. Adam Ellis – 7 (3,w,2,2,0)
3. Patryk Rolnicki – 0 (0,0,0,-)
4. Sam Masters – 12 (2,3,2,0,3,2)
5. Hubert Łęgowik – 7 (0,3,0,1,3)
6. Mateusz Majcher – 1+1 (0,1*,-)
7. Dawid Rempała – 5 (3,1,1,w)

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×