Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Stal Rzeszów przyjedzie do Opola powalczyć o punkty z liderem tabeli 2. Ligi. Zapowiedź meczu OK Bedmet Kolejarz Opole – 7R Stolaro Stal Rzeszów.

Stal Rzeszów

Autor: Adrianna Simiela

Stal Rzeszów przyjedzie do Opola powalczyć o punkty z liderem tabeli 2. Ligi. Zapowiedź meczu OK Bedmet Kolejarz Opole – 7R Stolaro Stal Rzeszów.

Już w sobotę 14 sierpnia na opolskim owalu lokalny OK Bedmet Kolejarz Opole w ramach 13. kolejki 2. Ligi Żużlowej podejmie walkę z 7R Stolaro Stal Rzeszów. Będzie to tak na prawdę pierwsze starcie obu zespołów w tym sezonie, ponieważ spotkanie, które planowo miało się odbyć 6 czerwca zakończono walkowerem na korzyść Kolejarza (0:40). Tym samym oznacza to, że w dwumeczu gospodarze mają 40 punktów przegwagi.

Powodem decyzji jury okazał się kiepski stan toru. Ten w jednym miejscu był przyczepny, a w drugim twardy, więc nie pozwalało to na bezpieczną jazdę w  zawodach. Nie jest tajemnicą, że faworytem tego meczu jest jednogłośnie Opole. Ich pozycja w tabeli oraz przewaga nad resztą drużyn pokazuje jakim są oni silnym i solidnym zespołem. Do tej pory uzbierali już 21 punktów, a to o 10 więcej niż ich teraźniejszy przeciwnik. Miejsce w PO mają gwarantowane, a teraz o ważne oczka muszą bardziej niż zwykle postarać się zawodnicy Rzeszowa.

Myśląc o jeździe w najlepszej czwórce i  jednocześnie możliwej walce o awans do 1. Ligi, Rzeszowanianie nie mogą dopuścić do przegranej.  Będzie to o tyle dla nich cięższe, że jadą na obcy tor, a ostatnie takie spotkanie zakończyło się na ich niekorzyść. Rywal, czyli Kolejarz do tej pory zostało tylko raz pokonane, a dokonał tego team z Rawicza w 9. kolejce. Nie oznacza to jednak, że lekceważą drużynę Michała Widery, do składu dodali nawet wzmocnienie z Ekstraligi! Pod 15 w roli gościa w ich szeregach wystąpi świetnie jeżdżący Mateusz Świdnicki.

Analizując wszystkie aspekty tego spotkania, to Stalowcy mają ogromnie ciężki i zarazem ogromnie ważny mecz przed sobą. Czy staną na wysokości zadania i udźwigną wagę tej walki ? Czy może Opole dołoży punkty do swojego dotychczasowego dorobku i utrzyma status lidera 2. Ligi ? Wszystko okaże się już 14 sierpnia o godzinie 14:00. Zawody sedziować będzie Jerzy Najwer.

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole:
9. Kamil Brzozowski
10. Jacob Thorssell
11. Mads Hansen
12. Andriej Kudriaszow
13. Oskar Polis
14. Kacper Łobodziński
15. Mateusz Świdnicki (gość)

7R Stolaro Stal Rzeszów:
1. Adrian Cyfer
2. Karol Baran
3. Patryk Rolnicki
4. Sam Masters
5. Hubert Łęgowik
6. Mateusz Majcher

Reklamy

fot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×