Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Piotr Żyto o przygotowaniach do sezonu.

Piotr Żyto

Autor: Wojciech Kamiński

Oceń Wpis

Piotr Żyto o przygotowaniach do sezonu.

Szkoleniowiec drużyny z Zielonej Góry udzielił wywiadu dla klubowych mediów – zuzel.falubaz.com, w którym odpowiedział o przygotowaniach do sezonu, zgrupowaniu, planach wyjazdu na tor i początku sezonu.

Na początku Piotr Żyto podsumował aktualny stan przygotowań. Jak mogliśmy usłyszeć, zawodnicy będący pod opieką klubu zakończyli tygodniowe zgrupowanie w Bukowinie Tatrzańskiej i wrócili do zajęć z trenerem Radosławem Walczakiem. Zgrupowanie zaplanowane jest w dniach 23-27 lutego i po raz kolejny drużyna Falubazu wybierze się do ośrodka w Świnoujściu, w zgrupowaniu ma uczestniczyć cała drużyna włącznie z nowymi zawodnikami.

Trener zapytany o pierwszy wyjazd na tor odpowiedział:

„Myślę, że około 10 marca chcielibyśmy wyjechać na tor”

Reklamy

Podkreślił również, że Ś.P. Tomek Potoniec bardzo dobrze przygotował tor na zimę i jedyną przeszkodą w wyjeździe na tor mogą być warunki pogodowe. W przypadku niesprzyjających warunków, drużyna spod znaku Myszki Mickey wybierze się na południe Europy.

W marcu Zieloną Górę odwiedzi drużyna Vargarny Norrkoeping. Szwedzi planują treningi w Polsce, ponieważ w tym miesiącu pogoda w Szwecji na pewno nie pozwoli na wyjazd na tor. Warto dodać, że Vargarna jest zespołem, w którym występują Mateusz Tonder i Damian Pawliczak.

Na koniec Piotr Żyto wypowiedział się na temat startu sezonu ligowego, który Falubaz rozpocznie starciem na własnym torze ze Startem Gniezno.

„Z każdym przeciwnikiem trzeba powalczyć. Nikt nie przyjedzie tu przegrać. Jedziemy u siebie i dobrze, bo po treningach powinniśmy być optymalnie przygotowani. Później czekają nas dwa ciężkie wyjazdu do Landshut i Krosna, ale taki jest terminarz i trzeba jechać.”

fot. zuzel.falubaz.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×