Żużel - Best Speedway Tv

Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ zabrał głos w sprawie Wadima Tarasienko | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Piotr Szymański

Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ zabrał głos w sprawie Wadima Tarasienko

Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ zabrał głos w sprawie Wadima Tarasienko

Wadim Tarasienko w styczniu otrzymał polskie obywatelstwo i pojedzie w naszej lidze jako Polak. PZM uznał, że nie będzie wchodził w spór z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który miał sprawdzić, czy regulaminy żużlowe nie stoją w sprzeczności z konstytucją. Chodzi o zapis o 3-letniej karencji dla zawodnika, który otrzymał nasze obywatelstwo. Na łamach polskizuzel.pl głos zabrał przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański. [informacje za polskizzuel.pl]

Została podjęta decyzja wobec statusu Wadima Tarasienki!

– Osoba, która nie była wcześniej adeptem, a zawodnikiem zagranicznym starającym się o uzyskanie polskiej licencji w związku z nabyciem obywatelstwa polskiego, aby spełnić wymogi startu powinna zdać egzamin na licencję zawrzeć kontrakt i zostać zgłoszona przez klub – mówi Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

To oznacza, że Wadim Tarasienko dopiero w pierwszym śródrocznym oknie transferowym będzie mógł podpisać kontrakt. Zostanie ono otwarte po trzeciej kolejce. Akurat tak się składa, że w terminie pierwszego okna transferowego został też zaplanowany egzamin na certyfikat. Odbędzie się on 26 kwietnia. Tarasienko po zawarciu umowy i zdobyciu certyfikatu będzie mógł startować bez przeszkód w lidze.

Toczył się w ostatnim czasie spór dotyczący tego, czy Tarasienko nie może być potraktowany jako adept. GKSŻ dokładnie się temu przyjrzał. – Adeptem jest osoba pobierająca naukę w szkółce żużlowej w zakresie teorii i praktyki jazdy na żużlu. Co za tym idzie adeptem nie będzie osoba, która wcześniej licencję posiadała, nawet jeśli była ona licencją innego kraju – zauważa Szymański

fot. Paweł Wilczyński

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×