Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Rusiecki „Składu jeszcze nie mamy gotowego”

Piotr Rusiecki
Fot. Czarny Productions

Autor: Marcin Boroch

Piotr Rusiecki „Składu jeszcze nie mamy gotowego”

Prezes FOGO Unii Leszno, Piotr Rusiecki był gościem poniedziałkowej audycji lokalnego leszczyńskiego radia elka Michała Koniecznego „Nie tylko żużlowy Magazyn Sportowy”, w którym odpowiadał na pytania zadawane przez kibiców.

Tobiasz Musielak skorzystał na błędzie sędziego: “Dobrze, że się przerwało i mogłem wygrać”

Na samym początku zapytany został o wizje planu na przyszłoroczny skład. Kibice są ciekawi, czy są szansę na pozyskanie drugiego lidera zespołu, takiego jak Emil Sajfutdinov, czy Dominik Kubera – „Myślę, że temat ten nie jest na przyszły sezon. Po sezonie 2023/24 będziemy się zastanawiać co dalej” – odpowiada Rusiecki

Ponadto ciekawi są czy w barwach Byków pozostanie Janusz Kołodziej i Grzegorz Zengota –Składu jeszcze nie mamy gotowego, nie wiadomo czy będzie w stu procentach bez zmian, ale w tym kierunku będzie to podążało. Rozmowy już się rozpoczęły, są dosyć zaawansowane z niektórymi zawodnikami. Z innymi zostaną niedługo przeprowadzone — oznajmił prezes Fogo Unii.

Niestety będziemy mieli o jednego zawodnika za dużo. Nie jestem zwolennikiem tego, by któryś z seniorów musiał być rezerwowym. Co innego w przypadku pozycji U-24, gdzie będziemy chcieli, aby oboje (chodzi o Nazara Parnickiego i Keynana Rewa) zostali na przyszły sezon. – kończy prezes

Ostatnio ucierpiał trochę marketing zespołu – „Zajmę się tym po sezonie, teraz nie ma na to czasu. Planem A jest utrzymanie się w lidze. Planem B, ewentualne wejście do fazy play-off, a kolejny krok to sprawić jakąś niespodziankę medalową. Myślę, że zespół stać na wiele, a limit pecha został już wyczerpany” – odpowiada Piotr Rusiecki

Wiele osób zastanawia się też, dlaczego po zwycięstwie nad ZOOleszcz GKMem Grudziądz został zwolniony Jan Choroś – „To jest moja decyzja. Biorę za nią w 100% odpowiedzialność. Tyle w temacie. W najbliższy piątek zobaczycie, kto będzie się zajmował torem” – mówi Rusiecki.

Jeden ze słuchaczy dopytywał o pomoc juniorom. Najbardziej chodziło o Damiana Ratajczaka, który ma spore problem ze startami. – „Wszyscy w klubie pracujemy nad tym, aby nasi juniorzy byli w jak najlepszej dyspozycji. Dochodzi tutaj wiele czynników” .” Ci chłopcy potrafią w lidze U-24 i innych zmaganiach młodzieżowych dobrze jeździć. Uważam, że potrzeba więcej cierpliwości. Apeluję do wszystkich kibiców, aby odpuścili, dali chłopakom więcej luzu i czasu, a oni odpłacą nam się na torze. Myślę, że jeszcze w tym sezonie” – dodaje.

Został też zapytany o to, czy w za rok może dwa możemy się spodziewać w Lesznie imprezy międzynarodowej – „Sytuacja wygląda w ten sposób, że niestety inne miasta nam odjechały, co do jakości obiektów. To jest naszą bolączką. Póki co, nie ma takich rozważań na temat żadnych wielkich imprez”

Działacze i zawodnicy FOGO Unii Leszno liczą na wsparcie podczas piątkowego spotkania przeciwko niepokonanej dotąd Betard Sparcie Wrocław – „Przed nami najważniejsza faza sezonu, wchodzimy w nią z dużymi nadziejami. Chciałbym zachęcić wszystkich kibiców, aby nas wspierali, dopingowali na stadionie, bo to bardzo duże wsparcie. To widać i czuć” – kończy prezes

Na sam koniec leszczynianie udadzą się na teren beniaminka z Krosno. Być może spotkanie, odpowie na pytanie, czy Leszno zagwarantuję sobie jazdę w play-offach.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV dziś NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *