Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Tobiasz Musielak skorzystał na błędzie sędziego: „Dobrze, że się przerwało i mogłem wygrać”

żużel
fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Tobiasz Musielak skorzystał na błędzie sędziego: „Dobrze, że się przerwało i mogłem wygrać”

W biegu 7 niedzielnego meczu 1. Ligi Żużlowej, między Orłem Łódź a Arged Malesa Ostrowem Wielkopolskim, miała miejsce niemała kontrowersja. Najlepszy zawodnik gości, Tobiasz Musielak ruszał się na starcie, za co wydawało się, dostał słuszne ostrzeżenie. W powtórce jednak można było dostrzec, że Musielak dotyka lekko taśmy startowej. Warto dodać, że w powtórce zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego wygrali podwójnie, a „Tofik” przyjechał pierwszy.

Stal Gorzów pokonuje Grudziądz za trzy i wskakuje na 2. miejsce w tabeli!

W wywiadzie dla Canal+ sam zainteresowany skomentował całe zajście. Musielak nie zdążył jednak przyjrzeć się całej sytuacji w telewizyjnej powtórce. 29-latek wyjaśnił, że pociągnęło go sprzęgło, a dodatkowo jego tylne koło stało wyżej i się stoczyło. Dodał, że cała sytuacja potoczyła się korzystnie dla niego, bo w powtórce udało się bieg wygrać.

„Zasadniczo to pociągnęło mi sprzęgło, a jeszcze stałem na takiej górce i zjechałem. W każdym razie dobrze, że się przerwało i mogłem wygrać” – mówił Tobiasz Musielak w wywiadzie dla Canal+.

Najlepszy z ostrowian zapytany został jeszcze o przełożenia i korekty, czy wprowadza jakiekolwiek, kiedy jest tak dobrze dysponowany. Tobiasz odpowiedział, że po swoim drugim starcie popracował nad zapłonem, bo chciał zwiększyć moc w swoim motocyklu, a prócz tego nie zmienia on nic i sam motor sprawuję się dobrze.

„Po drugim biegu trochę z tym zapłonem poszliśmy w górę, bo czwarte pole jest dzisiaj kiepskie i chciałem delikatnie go wzmocnić, ale zębatkami cały czas tak samo, bo motor dobrze się sprawuje i „przymierająco”, ale do przodu” – powiedział wychowanek Unii Leszno.

Dla Tobiasza Musielaka mecz w Łodzi był fantastycznym występem, skompletował on płatny komplet, a na torze prezentował się pewnie i imponował szybkością. Zawodnik potwierdził tym samym, że jest liderem ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego, która, dzięki zwycięstwu z łódzkim Orłem, przybliżyła się do zapewnienia sobie fazy play-off.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV dziś o 20:00 NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *