Żużel - Best Speedway Tv

Piotr Protasiewicz: "Sport żużlowy to nie jest tylko motocykl" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Piotr Protasiewicz

Piotr Protasiewicz: „Sport żużlowy to nie jest tylko motocykl”

Piotr Protasiewicz: „Sport żużlowy to nie jest tylko motocykl”

Ekipa Stelmet Falubazu Zielona Góra przygotowuje się intensywnie do sezonu 2023. O tym, jak one przebiegają oraz jak będzie wyglądało zgrupowanie sportowe opowiedział Piotr Protasiewicz w rozmowie z klubowymi mediami.

Jak informuje klub, najmłodsi zawodnicy klubu z Zielonej Góry oraz adepci szkółki Falubaz Junior trenują obecnie na miejskich obiektach. Seniorzy natomiast trenują jeszcze indywidualnie. Na temat tego, jak przebiegają te treningi oraz jak będzie wyglądało zgrupowanie sportowe w rozmowie z klubowymi mediami. opowiedział Piotr Protasiewicz.

Na początku dyrektor sportowy w zielonogórskim klubie został zapytany o to, jak drużyna przygotowuje się do sezonu żużlowego. Piotr Protasiewicz zdradził między innymi, że sam prowadzi zajęcia dla adeptów. Zapewnił on, że jest to większa grupa a wszystko odbywa się na dużym spokoju.

– Treningi na sali akrobatycznej odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Biorą w nich udział zawodnicy licencjonowani oraz ci, którzy najbliżej mają do egzaminu. To taka grupa bardziej wyselekcjonowana. We wtorki odbywają się zajęcia, które akurat mam przyjemność prowadzić, gdzie są tylko adepci ze szkółki plus zawodnicy z licencjami 125 i 250 cc [..] Każdy ma jakieś swoje zajęcie i to jest ten okres, który trzeba poświęcić. Jest to jedna ze składowych. Sport żużlowy to nie jest tylko motocykl, czy tylko sala, ale wiele czynników na to aby tam później lepiej się jeździło. Taką pracę trzeba też wykonać – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Piotr Protasiewicz.

Sportowe podsumowanie roku PKN Orlen. Bartosz Zmarzlik jedną z gwiazd

Następnie dyrektor klubu z Zielonej Góry został zapytany o to, czy znane są już jakieś szczegóły zgrupowania. Zapewnił on, że z wszystkimi zawodnikami klub utrzymuje stały kontakt, zwłaszcza z młodymi zawodnikami i adeptami.

– To będzie takie zgrupowanie bardziej integracyjne. Gdzieś trochę połączone z ruchem, bo jeśli ma być na przełomie lutego i marca, czy nawet początku marca – no to gdzieś tam formy nie zbudujemy. Jeśli ktoś przez trzy miesiące nie pracował to wiadomo, że w kilka dni nic wielkiego nie zbuduje. Z zawodowcami jesteśmy w kontakcie, nikt nikogo nie będzie pilnował. Oni doskonale wiedzą, co mają robić. Mają swój jakiś sprawdzony plan, który realizowany jest od lat i swoich trenerów. Jesteśmy w stałym kontakcie i ja jestem spokojny i przekonany, że to jest grupa mądrych żużlowców wiedzących, co chcą osiągnąć w swojej karierze – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Piotr Protasiewicz.

Reklamy

Fot. Mateusz Biskup

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE BEST SPEEDWAY TV – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×