Żużel - Best Speedway Tv

Piotr Protasiewicz przed pierwszym półfinałem eWinner 1. ligi Żużlowej | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Piotr Protasiewicz

Piotr Protasiewicz przed pierwszym półfinałem eWinner 1. ligi Żużlowej

Piotr Protasiewicz przed pierwszym półfinałem eWinner 1. ligi Żużlowej

W piątkowe popołudnie w pierwszym półfinale Ewinner 1. ligi żużlowej Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie Polonię Bydgoszcz. Tylko jedna z tych drużyn przejdzie dalej i stoczy bój o Ekstraligę.

Piotr Protasiewicz zabrał głos przed piątkowym spotkaniem –Żyjemy teraźniejszością i tym, co nas czeka. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami mecz z bardzo trudnym rywalem. Powtórzę po raz kolejny, że nie jesteśmy faworytami tego starcia, ale może to i lepiej. Wiemy, czego się od nas oczekuje, wiemy, jak musimy pojechać. Nie oszukujmy się, tylko jazda na sto procent naszych możliwości da nam szansę na awans do finału. Oczywiście, chcę odjechać dobre zawody, ale ja nie muszę zdobywać tyle punktów, co w ostatnim meczu, bo ważniejsze jest to, żeby cała drużyna pojechała bardzo dobrze, to jest priorytet.

GKM Grudziądz silniejszy w przyszłym roku?! W oczekiwaniu na paszport Vadima, progres juniorów, Fricke dogadany i zmiana przepisu u-24 dodaje GKM-owi siłę rażenia!

Ekipa z Bydgoszczy ma w swoich szeregach fenomenalnego młodzieżowca – Wiktora Przyjemskiego. 17-latek jest obecnie najskuteczniejszym żużlowcem pierwszej ligi –Chyba trzeba go zatrzymać na trasie z Bydgoszczy do Zielonej Góry, żeby nie dotarł na mecz, a poważnie mówiąc, to zdajemy sobie sprawę z potencjału drużyny bydgoskiej, a tej klasy junior, to jest duża siła i komfort dla zespołu Może pojechać za każdego zawodnika w różnych momentach meczu.

Gdybyśmy mieli, chociaż połowę takiego juniora, który zdobywałby 6-8 punktów, to pewnie byśmy mieli inną moc. Ale  jest, jak jest, trzeba to zaakceptować. A z drugiej strony, pojedziemy na własnym torze, dlatego wierzę, że będziemy w stanie pourywać trochę punktów liderom Polonii. Bydgoszczanie są drużyną kompletną, dlatego są faworytami dwumeczu, ale to jest sport, w którym wszystko jest możliwe – powiedział kapitan Falubazu Zielona Góra.

Źródło Falubaz Tv. / fot. Marta Astachow

Zostaw komentarz

×