Przejdź do treści
Artykuły

GKM Grudziądz silniejszy w przyszłym roku?! W oczekiwaniu na paszport Vadima, progres juniorów, Fricke dogadany i zmiana przepisu u-24 dodaje GKM-owi siłę rażenia!

GKM Grudziądz

Autor: Redakcja

GKM Grudziądz silniejszy w przyszłym roku?! W oczekiwaniu na paszport Vadima, progres juniorów, Fricke dogadany i zmiana przepisu u-24 dodaje GKM-owi siłę rażenia!

Losy Przemka Pawlickiego i Krzysztofa Kasprzaka wydają się policzone w Grudziądzu i zawodnicy mogą spokojnie szukać sobie innych klubów. Kasprzakiem zainteresowanie wyrażają kluby z Krosna, Landshut, Rybnik. Natomiast Pawlicki być może trafi do beniaminka Speedway Ekstraligi. Ale przejdźmy do budowy GKMu na przyszły rok.

Vadim Tarasenko w oczekiwaniu na Polski Paszport, który ma żonę Polkie i dziecko, Polskie. Mieszkający od 10 lat w Polsce, potępiający poczynania Putina i całą wojnę na Ukrainie. Stanowisko jasne i większy z niego Polak, aniżeli z Łaguty czy Sajfutdinowa razem wzięci. Działacze z Grudziądza są skazywani na oczekiwanie przyznania polskiego paszportu, ale sprawa wydaje się być bliżej sfinalizowania z pozytywnym końcem, można usłyszeć w kuluarach. W sprawie mają być zaangażowani znani sponsorzy, pomagający w przyspieszeniu procedur, które w zaistniałej sytuacji są skomplikowane.

Weźmy też pod uwagę transfer Kacpra Pludry do GKM-u Grudziądz, który dodał pozytywnej energii w formacji młodzieżowej. Progres młodzieży w Grudziądzu jest widoczny i nie można już wypominać klubowi, że nie inwestuje w prace z młodymi żużlowcami. W przyszłym roku po odejściu mocniejszych juniorów, którzy skończą wiek juniora, formacja z Grudziądza wyrasta na jednych z lepszych w lidze!

Nieoficjalnie: zmiana w przepisie o zawodniku U-24

W kuluarach mówi się, że z klubem porozumienie na starty w sezonie 2023 podpisał Max Fricke. Dodając do tego zmiany w przepisach na pozycji u-24, które nie są jeszcze potwierdzone, a gdzie Polski zawodnik na pozycji u-24 będzie zaliczany do dwójki Polaków w składzie, to daje w takim razie duże pole manewrów w składzie z Grudziądza. Zostanie Jakobsen, który był spisywany na odejście przez regulamin, a był jednym z jaśniejszych postaci w tym sezonie w Grudziądzu. Można powiedzieć, że objawieniem w zespole dający pozytywną energię i wykorzystujący swoje szanse. Wspierany na u-24 przez Krakowiaka, który będzie tym razem zaliczany do dwójki Polaków w składzie na sezon 2023. Plus dojście Vadima rodzi solidny zespół w walce o play-off w sezonie 2023.

  1. Nicki Pedersen
  2. Max Fricke
  3. Vadim Tarasenko
  4. Fredrik Jakobsen
  5. Norbert Krakowiak
  6. Kacper Pludra
  7. Kacper Łobodziński/Wiktor Rafalski

fot. Michał Szmyd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *