Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Protasiewicz liczy na poprawę w następnym spotkaniu.- „Będziemy się szykować, aby tych błędów popełniać jak najmniej.”

Piotr Protasiewicz
Fot. Marta Astachow

Autor: Paweł Płóciniak

Piotr Protasiewicz liczy na poprawę w następnym spotkaniu: „Będziemy się szykować, aby tych błędów popełniać jak najmniej.”

NovyHotel Falubaz Zielona Góra nie dołożył kolejnych punktów do swojego dorobku po Derbach Ziemi Lubuskiej. Lepsza okazała się ebut.pl Stal Gorzów w stosunku 49:41. Po spotkaniu kilka słów o m.in. dyspozycji Przemysława Pawlickiego powiedział dyrektor sportowy klubu Piotr Protasiewicz.

Sześć punktów i bonus to był dorobek Przemysława Pawlickiego w Derbach Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Ponownie starszy z braci Pawlickich zanotował na swoim koncie wykluczenie i jest to jego już trzecie w tym sezonie, a dopiero za nami czwarta runda zmagań. Tylko raz w spotkaniu przeciwko ebut.pl Stali Gorzów zdołał wygrać indywidualnie wyścig. Dokonał tego w dwunastym biegu tego meczu.

– Przemek to jest zawodnik, którego stać na świetne występy, ale trochę nerwowości, dużo nerwowych ruchów, ale to zachowam dla siebie. Mamy gdzieś tam trochę czasu, nie kończymy sezonu jeszcze. Będzie chciał, to będziemy chcieli mu pomóc, zachować więcej spokój, bo tego mu troszkę brakuje. – mówił Piotr Protasiewicz dla FalubazTV

Po spotkaniu z ebut.pl Stalą Gorzów zielonogórzanie mają trochę więcej czasu na analizę popełnionych błędów w tym pojedynku, ponieważ następna kolejka rozgrywek PGE Ekstraligi odbędzie się dopiero za dwa tygodnie. W najbliższy weekend będzie miało miejsce Grand Prix w Warszawie, a także SEC Challenge. W obu imprezach zobaczymy zawodników NovyHotel Falubazu Zielona Góra.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

Teraz trochę przerwy jest, są rozgrywki DMPJ. Zawodnicy się rozjeżdżają, ruszają ligi zagraniczne, także tutaj już jakoś tak zbyt wiele możliwości nie będzie. No mamy trochę przerwy od ligi. Za dwa tygodnie jedziemy do Lublina, a później mamy mecz u siebie z Częstochową. Będziemy gdzieś tam się szykować, aby tych błędów popełniać jak najmniej. – zakończył Protasiewicz.

Po czterech rundach PGE Ekstraligi beniaminek z Zielonej Góry ma na swoim koncie trzy punkty, po domowym zwycięstwie z ZOOleszcz GKM Grudziądz oraz wyjazdowym remisie z Fogo Unią Leszno. W najbliższym spotkaniu będzie bardzo ciężko o kolejne zdobycze. 17 maja NovyHotel Falubaz Zielona Góra pojedzie do Lublina na pojedynek z aktualnymi drużynowymi mistrzami Polski.

Protasiewicz
Fot. Marta Astachow
438051732 476561124704075 4721272091266595407 n
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *