Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Piotr Protasiewicz mocno krytykuje obecny system rozgrywek – „Niestety system rozgrywek, jaki mamy, jest strzałem w kolano”

Piotr Protasiewicz
fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

Autor: Krzysztof Choroszy

Piotr Protasiewicz mocno krytykuje obecny system rozgrywek – „Niestety system rozgrywek, jaki mamy, jest strzałem w kolano”

Dominator rozgrywek 1. Ligi Żużlowej, Falubaz Zielona Góra, ukończył sezon zasadniczy bez porażki i pewnie zwyciężył. Teraz czeka ich ćwierćfinałowy dwumecz z gdańskim Wybrzeżem. Problemem Falubazu może być fakt, że rozgrywki pierwszoligowe kończą się w podobnym terminie do PGE Ekstraligi, co nieco utrudnia rozmowy transferowe z czołowymi żużlowcami.

Wiktor Przyjemski – “Szkoda tylko tej dwójeczki, bo mógł być komplet”. Ambicje na najwyższym poziomie!

Ostro na temat takiego systemu wypowiedział się na antenie Canal+ dyrektor sportowy zielonogórzan, Piotr Protasiewicz. Mówił on, że taki format jest strzałem w kolano i muruje PGE Ekstraligę, bo drużyna, która awansuje, kończy sezon po finale Ekstraligi. Protasiewicz uderzył też w kluby, powiedział, że niektórym zespołom jest na rękę to, aby awansowała jak najsłabsza drużyna, będąca na odstrzał. Teraz pojawiają się narzekania na jednostronne spotkania, ale jeśli nic się nie zmieni w systemie, to tak będzie przez cały czas.

„Niestety system rozgrywek, który mamy jest strzałem w kolano i betonuje się przy tym Ekstraligę. Jak może być w rozgrywkach, że drużyna, która ma awansować, i wcale nie chodzi mi tu o naszą drużynę, tylko każdą, która ma awansować, kończy sezon po PGE Ekstralidze? Ja wiem, że to jest na rękę niektórym klubom, aby awansowała drużyna jak najsłabsza, która jest na odstrzał. Później narzekamy, że w PGE Ekstralidze są mecze 70:20, ale jeśli będzie taki system stworzony, to trzeba mówić otwarcie, tak będzie cały czas” – mówił na antenie Canal+ Piotr Protasiewicz.

Mimo tego wszystkiego Falubaz prężnie działa na rynku transferowym, rozmawiając z wieloma klasowymi zawodnikami. W kontekście drużyny z Zielonej Góry pojawiały się informację o takich żużlowcach, jak między innymi: Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki, Nicki Pedersen. Awans w tych rozmowach jest kluczowym warunkiem, aby zasilili oni szeregi Falubazu, jednak patrząc na ich postawę, wydaje się, że zostanie on spełniony.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV – kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×