Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Pawlicki o zmianie klubu: “To dla mnie bardzo ekscytujący moment”

Pawlicki
Fot. Michał Szmyd

Autor: Wiktoria Wybraniec

Piotr Pawlicki o zmianie klubu: “To dla mnie bardzo ekscytujący moment”

Piotr Pawlicki po ponad 10 latach jazdy dla Fogo Unii Leszno postanowił zmienić otoczenie. 28-latek od sezonu 2023 będzie ścigał się w barwach Betard Sparty Wrocław.

Popularny “Piter” mimo młodego wieku już ma bardzo bogatą historię osiągnieć klubowych i indywidualnych. Dwa medale Indywidualnych Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Drużynowych Mistrzostwa Świata Juniorów (srebro 2013, złoto 2014), złoto Indywidulanych Mistrzostwa Europy Juniorów (2011) czy pięć tytułów Drużynowego Mistrza Polski to tylko niektóre z jego dorobku. W 2018 roku wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski i był uczestnikiem cyklu Grand Prix.

O swoich odczuciach po zmianie klubu mówił dla oficjalnej strony Betard Sparty.

“To dla mnie bardzo ekscytujący moment. Po wielu latach spędzonych w Lesznie, postanowiłem otworzyć nowy rozdział w swojej karierze właśnie tutaj, we Wrocławiu. W żużlu zawsze chcemy walczyć o najwyższe sportowe cele. Betard Sparta Wrocław osiągnęła go rok temu. Teraz jestem tutaj, by pomóc klubowi wrócić na szczyt Ekstraligi. Wierzę, że z takimi zawodnikami w składzie oraz wsparciem z trybun będziemy mogli to zrobić. Nie mogę się doczekać następnego sezonu i już dzisiaj zapraszam wszystkich na mecze w 2023 roku” – czytamy.

Daniel Bewley na dłużej w WTS Wrocław!

Piotr Pawlicki o zmianie klubu: “To dla mnie bardzo ekscytujący moment”

Ekscytacji nie kryje również trener wrocławskiej ekipy – Dariusz Śledź.

Reklamy

Mało jest tak charakternych zawodników, jak Piotr. Jestem przekonany, że będzie ważnym ogniwem naszej drużyny i szybko zdobędzie serca naszych kibiców. Pokładamy w nim wielkie nadzieje. Nie ukrywamy, że w sezonie 2023 chcemy wrócić nas szczyt. Stąd obecność w naszym zespole Piotra Pawlickiego. Nie mam wątpliwości, że z nim nasz skład będzie jeszcze silniejszy .” -mówi trener.

Czy nadzieje Piotra Pawlickiego i trenera Dariusza Śledzia przeistoczą się w zrealizowanie planu? Przyszły sezon zweryfikuje siłę rażenia klubu ze stolicy Dolnego Śląska.

Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Piotr Pawlicki o zmianie klubu: “To dla mnie bardzo ekscytujący moment”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×