Żużel - Best Speedway Tv

Piotr Gryszpiński złamał rękę. Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi wypożyczyć juniora, został im 1 junior. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piotr Gryszpiński złamał rękę. Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi wypożyczyć juniora, został im 1 junior.

bstv 1536x162 3
Piotr Gryszpiński złamał rękę. Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi wypożyczyć juniora, został im 1 junior.
Autor: Redakcja Data: 18-05-2021
Był jednym z dwóch podstawowych juniorów

Piotr Gryszpiński złamał rękę podczas meczu z Orłem Łódź, który został przegrany 44:45. Zdunek Wybrzeże Gdańsk musi szukać nowego juniora. Natomiast nie ma tematu wzmocnień na pozycjach seniorskich, choć kibice sugerują konieczność wypożyczenia i wskazują takich kandydatów jak: Szwed Peter Ljung, Daniel Kaczmarek czy Czech Jan Kvech.

Piotr Gryszpiński w dotychczasowych meczach był jednym z dwóch podstawowych juniorów. Spotkanie z Orłem Łódź okazało się dla niego pechowe i to nie tylko dlatego, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk doznał porażki na własnym torze 44:45.

20-latek nabawił się kontuzji już podczas pierwszego startu. Wyjechał do dwóch kolejnych, w których zdobył punkt, ale po meczu udał się na szczegółowe badania. Okazało się, że kontynuował zawody ze złamaną ręką.

– Niestety, sprawdził się zły scenariusz. Na szczęście nie jest to skomplikowane złamanie, ale nie wiem ile potrwa przerwa. Czekają mnie jeszcze szczegółowe konsultacje – mówi nam żużlowiec.

Dla Zdunek Wybrzeże Gdańsk to duży kłopot. Alan Szczotka musi dostać wsparcie na pozycjach juniorskich. W talii menedżera Eryka Jóźwiaka pozostaje tylko 18-letni wychowanek – Amadeusz Szulist, ale on jeszcze nie ścigał się w rozgrywkach ligowych.

Wybrzeże Gdańsk musi wypożyczyć juniora

Dlatego Wybrzeże musi się zabezpieczyć i rozejrzeć za juniorem, którego będzie mogło wypożyczyć z innego zespołu. O to będzie ciężko, gdyż na rynku trudno o zawodników do lat 21, gwarantujących poziom choćby równy nawet Gryszpińskiemu.

Przypomnijmy, że wypożyczać z innych klubów można żużlowców, którzy w dotychczasowych spotkaniach tego sezonu nie zdobyli dla swoich klubów więcej niż 12 pkt łącznie z bonusami. Łatwiej byłoby znaleźć seniora spełniającego takie warunki.

Po porażce z Orłem i słabym występie Rasmusa Jensena część kibiców zaczęła domagać się angażu Petera Ljunga, odstawionego od zespołu Wilków Krosno. Szwed jeszcze niedawno był gwiazdą eWinner 1. Ligi Żużlowej, ale w obecne rozgrywki wszedł w fatalnym stylu i stracił miejsce w składzie Podkarpackiej drużyny.

Możliwość angażu w Wybrzeżu mieli natomiast sondować zawodnicy z pozycji U-24: Daniel Kaczmarek z Arged Malesy Ostrów i Czech Jan Kvech z ekstraligowego Falubazu. Ten ostatni zaczął jednak otrzymywać szanse w elicie i może dostać kolejne wobec słabszej postawy Piotra Protasiewicza. W Gdańsku nie zamierzają jednak szukać wzmocnień na tych pozycjach i skłaniają się raczej ku pracy z obecnymi zawodnikami.

– Nie ma za kim się rozglądać. Poczekamy, zobaczymy, ale na razie nie ma tematu – ucina prezes Wybrzeża, Taduesz Zdunek.

żródło: https://www.trojmiasto.pl/
Czytaj więcej na:
https://sport.trojmiasto.pl/Piotr-Gryszpinski-zlamal-reke

fot. Karol Cześnik

bst2 1

Zostaw komentarz

0/100

×