Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Baron o Antku Kawczyńskim: Chłopak jedzie fajnie i ma papiery

Piotr Baron
Fot. Czarny Productions

Autor: Paweł Płóciniak

Piotr Baron o Antku Kawczyńskim: Chłopak jedzie fajnie i ma papiery

W niedawnym magazynie BestSpeedway TV gościem był Piotr Baron, nowy szkoleniowiec For Nature Solutions KS Apatora Toruń ocenił w kilku słowach brązowego medalistę SGP3 Antoniego Kawczyńskiego.

29 kwietnia 2024 roku to data kiedy szesnaście lat skończy Antoni Kawczyński i będzie mógł się ścigać w PGE Ekstralidze. Brązowy medalista mistrzostw świata na motocyklach o pojemności 250cc karierę rozpoczynał w Gdańsku, jednak w 2022 roku został zawodnikiem Apatora Toruń. Dla tego klubu zdał licencję na 500cc i teraz czeka na szesnaste urodziny, by mieć możliwość jazdy czy w PGE Ekstralidze, czy w Ekstralidze U24.

Wydaje się, że Kawczyński od razu wejdzie do składu „Aniołów” tym bardziej że formacja juniorska nie jest atutem Torunian. Krzysztof Lewandowski, Oskar Rumiński oraz Mateusz Affelt ta trójka będzie rywalami dla Kawczyńskiego w walce o miejsce w podstawowym składzie pierwszej drużyny. W Toruniu na pewno wszyscy liczą, że dzięki Kawczyńskiemu formacja młodzieżowców nie będzie znów najgorszą w lidze tak jak to było w sezonie 2023. Dlatego, też został sprowadzony nowy trener, który swoim doświadczeniem ma pomóc juniorom Apatora.

-Oczywiście jest obecny, mamy nie tylko Antka, ale też innych zawodników, faktycznie chłopak jedzie fajnie i ma papiery. Zobaczymy, jak to się będzie dalej toczyć, ale wygląda to dobrze. – powiedział Piotr Baron o Antonim Kawczyńskim

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *