Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Baron kluczem do sukcesu Apatora Toruń? Emil Sajfutdinow odpowiada

Piotr Baron
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Piotr Baron kluczem do sukcesu Apatora Toruń? Emil Sajfutdinow odpowiada

W minionym sezonie PGE Ekstraligi Apator Toruń wywalczył brązowy medal. Torunianie po dobrej końcówce rozgrywek weszli na podium najlepszej ligi świata. W tym roku „Anioły” znowu chcą powalczyć o najwyższe cele. W klubie nie doszło do wielu zmian, jednak o sukcesie może zadecydować jedna, która zaszła. Lider drużyny, Emil Sajfutdinow, wypowiedział się ostatnio na temat ostatnich przygotowań do kampanii ligowej oraz jesiennej zmianie trenera.

Apator Toruń w ostatnich dniach odjechał dwa mecze towarzyskie z Falubazem Zielona Góra. Sajfutdinow pojawił się jednak tylko w domowym sparingu, kiedy to po dwóch wygranych wyścigach nie wyjechał już na tor, oddając swoje starty młodszym kolegom. Dla Rosjanina tego typu zawody są wciąż formą treningu, będącego ważnym elementem w tej fazie przygotowań do sezonu.

– To jest trening i niewiele można o tym powiedzieć, pod względem wyniku. Dobrze jest znowu się pościągać, zwłaszcza że, niektórym z nas było to naprawdę potrzebne. Ja już miałem okazję w tym tygodniu pojeździć i naprawdę świetnie jest wrócić. Potestowaliśmy sprzęt i jedziemy dalej – powiedział w rozmowie z ekstraliga.pl.

W składzie Apatora Toruń nie zaszły żadne zmiany względem zeszłego sezonu, a o sile „Aniołów” nadal będą stanowić zawodnicy, którzy zdobyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Ważna zmiana zaszła jednak w sztabie szkoleniowym, gdyż menadżerem torunian został Piotr Baron. Szkoleniowiec ten już wcześniej współpracował z Emilem Sajfutdinowem, kiedy Rosjanin jeździł jeszcze w Lesznie. Według lidera zespołu trener Baron może pomóc im w osiąganiu dobrych wyników.

Kiedy dowiedziałem się, że trener Baron tutaj będzie, wiedziałem, że będzie dobrze. Wiem, jak pracuje i czego wymaga. Dobrze prowadzi drużynę i może nam pomóc. Ja lubię z nim współpracować. Wyjdzie nam to na pewno na dobre – stwierdził.

Do startu najlepszej żużlowej ligi świata pozostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie, a to z kolei oznacza, że przygotowania do sezonu weszły już w ostateczną fazę, którą są mecze i turnieje towarzyskie. Wielu zawodników różnie planuje takie jazdy, jednak dla Emila będzie to przede wszystkim testowanie różnych rzeczy.

Zamierzam głównie testować. Czeka nas jeszcze jeden trening tutaj i jeden w Grudziądzu. To dobry moment na sprawdzenie pewnych rozwiązań – wyjaśnił.

380639436 10161345523861738 7025997818758798816 n
Fot. Michał Szmyd
382455313 10161345523506738 6661643315056033064 n
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *