Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

PGE Ekstraliga. Wilki skazane na pożarcie we Wrocławiu? [Zapowiedź]

stal gorzów
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Kamil Tokarczyk

PGE Ekstraliga. Wilki skazane na pożarcie we Wrocławiu? [Zapowiedź]

W drugim dzisiejszym spotkaniu PGE Ekstraligi o godzinie 20:30 Betard Sparta Wrocław podejmować będzie u siebie beniaminka Cellfast Wilki Krosno. Patrząc na potencjał obu drużyn oraz ich formę w tym sezonie to wrocławianie są murowanym faworytem w tym starciu, a każdy inny rezultat niż wygrana gospodarzy będzie nie lada sensacją.

Bydgoszcz w trakcie poszukiwania środków na przebudowę stadionu

W ostatnich dniach drużyna z Podkarpacia była na ustach całej żużlowej Polski, jednak nie z powodów stricte sportowych. W ostatnią niedzielę Wilki przegrały u siebie ebut.pl Stal Gorzów 26:28, lecz to nie sama porażka była największą bolączką drużyny z Podkarpacia, a to, że przez fatalny stan nawierzchni zawody w atmosferze skandalu zostały przerwane po dziewiątym wyścigu, a kilka dni później tor przy Legionów 1 stracił licencje.

Teraz krośnian czeka jeszcze trudniejsze zadanie, jakim jest wyjazd do niepokonanej do tej pory Betard Sparty Wrocław, gdyby jednak tutaj udało się gościom sprawić niespodziankę, to winy z zeszłego weekendu odeszłyby lekko w niepamięć. Aby tak się stało beniaminek potrzebuje w znakomitej dyspozycji Andrzeja Lebiediewa oraz Vaclava Milika, a więc zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy wrocławian i mają spore doświadczenie na tamtejszym torze. Zaskoczeniem jest również brak w awizowanym składzie gości Mateusza Świdnickiego, który pomimo słabej dyspozycji wydaję się być pewniejszym wyborem od młodzieżowca Piotra Świercza.

Betard Sparta z kolei może podejść do tego meczu dużo spokojniej, gospodarze po sześciu rozegranych kolejkach mają na swoim koncie komplet dwunastu punktów i pewnie zmierzają po zwycięstwo w fazie zasadniczej, problemem może być słabsza dyspozycja w ostatnich dniach Taia Woffindena oraz Macieja Janowskiego, którzy zaliczyli przeciętne spotkania w Grudziądzu oraz u siebie w spotkaniu przeciwko Stali Gorzów.

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Artiom Łaguta
12. Piotr Pawlicki
13. Maciej Janowski
14. Kacper Andrzejewski
15. Bartłomiej Kowalski

Cellfast Wilki Krosno:
1. Jason Doyle
2. Piotr Świercz
3. Vaclav Milik
4. Krzysztof Kasprzak
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Miłosz Grygolec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *