Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Pawlicki zwycięża w Lonigo, dwóch reprezentantów Włoch z awansem [RELACJA]

Pawlicki
Fot. Michał Szmyd

Autor: Paweł Płóciniak

Pawlicki zwycięża w Lonigo, dwóch reprezentantów Włoch z awansem [RELACJA]

Druga dzisiejsza runda eliminacyjna do cyklu Grand Prix 2024 odbyła się we Włoszech na torze w Lonigo. Piotr Pawlicki z 13 punktami zwyciężył w tych zawodach oprócz niego awans uzyskali Jan Kvech i sensacyjnie Michele Paco Castagna oraz Nicolas Covatti.

Żużel. Tomasz Lorek zadawał pytania po czesku, a Vaclav Milik odpowiadał po polsku. Andrzej Lebiediew wciąż szuka

W drugiej z czterech rund eliminacyjnych do Grand Prix 2024 w Lonigo wystąpił Piotr Pawlicki. Zawodnik Betard Sparty Wrocław zwyciężył z 13 punktami i awansował do GP Challenge, które 19 sierpnia odbędzie się na torze w Gislaved. Oprócz Polaka w czołowej czwórce znalazł się Jan Kvech oraz sensacyjnie dwóch reprezentantów gospodarzy Nicolas Covatti i Michele Paco Castagna.

Pomimo bardzo dobrego początku Oliver Berntzon oraz Jaimon Lidsey, którzy byli niepokonani po dwóch seriach, w kolejnych wyścigach zaliczyli nieudane wyścigi, przez co nie zdołali wywalczyć awansu. Blisko czołowej czwórki znaleźli się zawodnicy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, Niels Kristian Iversen oraz Timo Lahti, jednak zdecydowanie brakowało trójek u obu zawodników, żeby awansować do GP Challenge.

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Piotr Pawlicki2332313
2Nicolas Covatti32313312+3
3Jan Kvech23232212+2
4Michele Paco Castagna32232112+1
5Oliver Berntzon3302311
6Niels Kristian Iversen2213210
7Timo Lahti013239
8Jaimon Lidsey331w29
9Tom Brennan113218
10Matic Ivacic122016
11Marius Hillebrand010315
12Mathias Tresarrieu2011w4
13Carlos Eber Ampugnani11d1w3
14Andrea Battaglia0u2wu2
15Facundo Cuello101002
16Denis Stojs00w112
R1Matteo Boncinelli
R2

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *