Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Patryk Dudek ostrzega Falubaz. “W 2022 roku też byli faworytami, a to Wilki Krosno w końcowym rozrachunku awansowały do Ekstraligi.”

Patryk Dudek
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Oceń Wpis

Patryk Dudek ostrzega Falubaz. “W 2022 roku też byli faworytami, a to Wilki Krosno w końcowym rozrachunku awansowały do Ekstraligi.”

Zielonogórzanie kolejny raz podejmą walkę o powrót do najlepszej żużlowej ligi świata, PGE Ekstraligi. W zeszłym roku sztuka ta udała się drużynie z Krosna, która pokonała w finale 1. ligi żużlowej, właśnie Falubaz Zielona Góra. Patryk Dudek przeniósł się do Apatora w 2021 roku, gdzie jego macierzysty zespół spadł do niższej ligi i aby kontynuować rywalizacje z najlepszymi, opuścił zespół.

Już dzisiaj tj. czwartek 23.02.2023 od 20:00 gościem Andrzej Lebiediew MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ [dalsza część tekstu pod materiałem wideo]

Patryk Dudek w rozmowie z Tomaszem Lorkiem na łamach Speedway Star ostrzega i hamuje nastroje i dodaje, że mimo tak silnego składu, niczego nie można być pewnym. – W każdym sezonie są potencjalne teamy, które aspirujące do awansu, dysponujące świetnym składem. Nie zapominajmy, że w 1 Lidze ścigać się będzie osiem drużyn, które chcą startować w PGE Ekstralidze. Jedne z nich są bardziej ambitne, inne mniej, ale wszystkie chcą zakończyć sezon na szczycie – podkreśla zawodnik.

Menadżer Falubazu: Nie patrzymy się na innych. „Skupiamy się na swojej pracy”.

W 2022 roku też byli faworytami, a to Wilki Krosno w końcowym rozrachunku awansowały do Ekstraligi. Żużel to sport jak każdy inny, trudno jest więc cokolwiek zaplanować. To już nie jest tak jak dawniej, że gdy miałeś zespół wypełniony samymi gwiazdami, to mistrzem zostałeś, zanim sezon zdążył wystartować. Poziom stał się tak wysoki, że praktycznie wszędzie jest on wyrównany. Jasne, teoretycznie Zielona Góra może wygrać wszystkie mecze w rundzie zasadniczej i poradzić sobie w play-offach. Natomiast nie można wykluczyć sytuacji, że w finałowym starciu pójdzie coś nie tak. Jedno zatarcie silnika i klub pozbawiony jest szans na awans. Takie jest życie

fot. Paweł WIlczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×