Żużel - Best Speedway Tv

Patryk Dudek na konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem ze Spartą Wrocław. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Patryk Dudek

Patryk Dudek na konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem ze Spartą Wrocław.

bstv 1536x162 4 1024x108 1

Patryk Dudek na konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem ze Spartą Wrocław.

Lider Zielonogórskiej drużyny odpowiedział między innymi na pytania o współprace z Ryszardem Kowalski. ”Na razie jestem bardzo zadowolony z współpracy z Panem Ryszardem oraz całym Jego teamem. Widać to też po wynikach ,nie mogę narzekać bo na razie wszystko spisuje się bardzo dobrze miejmy nadzieję że tak już będzie przez cały sezon”. Jak ważny jest ten mecz dla Falubazu według Ciebie? – ”No wiemy na jakim miejscu w tabeli jesteśmy i widzimy jak to się wszystko układa. Natomiast jest szansa żeby powalczyć z Toruniem, więc no musimy gdzieś wydrzeć te punkty na własnym torze z drużynami ,z którymi będziemy jechać najbliższe mecze. Myślę, że motywować Nas nie trzeba do tego żeby ten mecz z Wrocławiem wygrać, będziemy robić wszystko żeby tak było miejmy nadzieję ,że wszystko nam zagra bardzo dobrze i zrobimy swoje. My można powiedzieć że walczymy bezpośrednio z Grudziądzem oraz Toruniem więc te mecze będą dla nas najważniejsze w najbliższych tygodniach. Ja liczę, że na naszym torze jeszcze coś pokażemy coś więcej i wydrzemy te punkty innym drużyną, które do nas przyjadą. Jesteśmy sportowcami walczymy o to żeby wygrywać mecze zdobywać jak najwięcej punktów miejmy nadzieję że coś w naszej drużynie ruszy i będziemy jechać lepiej.

Patryka zapytano także o występ w rundach SEC oraz powrót do cyklu GP. – ”Dla mnie występy w rundach Mistrzostw Europy są bardzo ważne tym bardziej że wypadając z Grand Prix tych imprez jest troszkę mniej a wiadomo przy okazji wygrywając Mistrzostwa Europy bezpośrednio awansuje się do Mistrzostw Świata więc to też jest taka duża nadzieja tym bardziej, że chcę wrócić do cyklu Grand Prix jak najszybciej się da. Będę walczył o to żebym pojechał jak najlepiej w tych zawodach i wrócić do Mistrzostw Świata bo jednak tam czuję się że tam jest moje miejsce i chciałbym tam jak najszybciej wrócić.”

Jaki wpływ ma na wasze wyniki ta niesprzyjająca pogoda? – ”Dla mnie ma bardzo duże znaczenie taka zmieniająca się pogoda, szczególnie w Zielonej Górze gdzie na przykład trenujemy dwa, trzy dni w warunkach troszkę innych niż na zawodach żużlowych jak się odbywają mecze. Ja na przykład odczuwam to w silnikach bo są trochę inne zachowania mojego motocykla i to wydaje mi się jest naszą bolączką w tym roku, bo każdy trening jaki chcemy zrobić to później nas pogoda na meczu zaskakuje. Teraz mamy podobny okres przed nadchodzącym meczem tym bardziej że mamy słońce, deszcze i to tak się przewija w Zielonej Górze co kilka godzin można powiedzieć to się zmienia a widzimy co się będzie działo w niedziele więc mamy ciężki orzech do zgryzienia. Musimy sobie jakoś z tym poradzić. Czekamy na to żebyśmy się wstrzelili z pogodą tak jak to na przykład było w tamtym roku wtedy ta pogoda była już ustabilizowana a teraz jest trochę ciężej i musimy z tym walczyć. Treningi mamy zaplanowane tutaj z drużyną. Ja tak naprawdę ostatni kontakt z motocyklem miałem w sobotę, więc chciałbym po jeździć na naszym torze, czekamy na to aby nie padał deszcz w między czasie jak będziemy trenować albo żeby tego deszczu nie było przed treningiem bo na tym nam najbardziej zależy.”

To nie jest najgorszy moment na mecz ze Spartą, zawodnicy są w bardzo dobrej formie i wraca również Tai Woffinden. – ”to trzeba by było zadzwonić do PGE Ekstraligi żeby nam terminarz zmienili. W tym roku nam trochę nie idzie a przyjeżdża do nas mocna drużyna. Wiemy że to będzie ciężki mecz czasami sport pokazuje dość często że jeżeli jedna z drużyn jest pod ścianą i ma nóż na gardle to jest motywacja do tego żeby się przełamać i zrobić niespodziankę liczę na to że tak będzie”. Patryk wypowiedział się także o swojej umowie z Falubazem Zielona Góra która kończy się w październiku. – ”Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem jestem cały czas tutaj myślami z drużyną nie dopuszczam do siebie myśli do tego żebyśmy spadli z PGE Ekstraligi. Liczę na to że Zielona Góra utrzyma się w Ekstralidze i że rozmowy będę zaczynał tutaj.”
Cały przebieg konferencji możecie obejrzeć na FalubazTV
ŹRÓDŁO: FalubazTV.

fot. wojta-foto.cz

image

Zostaw komentarz

0/100

×