Żużel: Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Patrick Hansen walczy o powrót na tor. Duńczyk czyni ogromne postępy [WIDEO]

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Patrick Hansen walczy o powrót na tor. Duńczyk czyni ogromne postępy [WIDEO]

Ostatnie kilka miesięcy Patricka Hansena to poruszająca historia. Duńczyk w tym czasie stał się prawdziwą inspiracją dla wielu ludzi. Teraz po raz kolejny dzieli się postępami swojej rehabilitacji i wygląda to wszystko bardzo dobrze.

25-latek w końcówce poprzedniego sezonu doznał bardzo ciężkiej kontuzji. 26 sierpnia w wyjazdowym ćwierćfinałowym starciu z zespołem Arged Malesy Ostrów Wielkopolski zanotował fatalny upadek. Trafił on potem do szpitala, a wieści, jakie napływały do całego środowiska żużlowego, były dramatyczne. Miał on bardzo poważny uraz kręgosłupa. Zawodnik rybnickiego ROW-u mógł nawet wylądować na wózku inwalidzkim, co na szczęście nie miało miejsca. Później żużlowiec przez jakiś czas przebywał w szpitalu, po czym nastąpiła rehabilitacja. Jej przebieg od początku pozytywnie zaskakiwał, gdyż Duńczyk czynił ogromne postępy, które przybliżały go do upragnionego celu, jakim jest powrót do ścigania się na motocyklu.

Celem Hansena był powrót do jazdy na żużlu już na początku tegorocznego sezonu. Duńczyk przez cały czas ciężko pracował na to, aby być jak najbardziej sprawnym. Postępem swojej rehabilitacji dzielił się z kibicami w mediach społecznościowych. W poniedziałek opublikował on kompilację, gdzie możemy zobaczyć, że próbuje on truchtać, a także utrzymywać równowagę tylko na jednej nodze. Jak możemy przeczytać, z każdym dniem jest jeszcze lepiej, a sprawność nieco komplikują jedynie śruby w kostce, która również ucierpiała podczas wypadku. 25-latek jest bardzo pozytywnie nastawiony do dalszej walki o powrót do jazdy.

U Duńczyka z każdym dniem widoczny jest progres, a z czasem może być już tylko lepiej. Widać, że 25-latek ogromnie chce być zdolny do tego, aby na początku tegorocznego sezonu móc już normalnie ścigać się na motocyklu. Do pierwszych wyjazdów na tor pozostał jeszcze miesiąc, więc Patrick Hansen ma jeszcze trochę czasu, a znając jego zapał i bardzo mocną chęć powrotu, możemy się spodziewać, że będzie chciał być gotowym na te treningi i normalnie w nich uczestniczyć, za co wszyscy mocno trzymamy kciuki.

343294678 188861440644708 7968963167341006071 n
Fot. Sonia Kaps
żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×