Aktualności/Turnieje Indywidualne

Paco Castagna Indywidualnym Mistrzem Argentyny!

Paco Castagna

Autor: Jakub Żak

Do końca zmagań o Indywidualne Mistrzostwa Argentyny pozostały jeszcze 3 rundy, ale już teraz znamy mistrza. Został nim Paco Castagna, który w 10. turniejach zdobył 199 punktów i tylko dwa razy przegrywał w biegu finałowym.

Przez zmiany w terminarzu cykl został skrócony z 15. do 13. zawodów, dzięki czemu wiemy już, że tytuł trafi w ręce Castagni. Nadal jednak trwa walka o miejsca na podium, obecnie największe szanse mają Eber Ampugnani i Alex Acuna, ale w grze są również Julio Romano i Mario Niedermeier. Nie należy również skreślać Lucasa Torresi, którego niska pozycja w klasyfikacji generalnej spowodowana jest odpuszczeniem przez niego czterech rund.

W poszczególnych turniejach jedynym rywalem dla Włocha był Nicolas Covatii, który wziął udział w dwóch zawodach w Bahia Blance i oba wygrał. Mimo wszystko mała ilość występów sprawiła, że Argentyńczyk z włoskim obywatelstwem znajduje się dopiero na 11. miejscu w klasyfikacji.

Do końca cyklu pozostały jeszcze 3 rundy, które odbędą się w Colonia Baron, Bolivar i Bahia Blance, gdzie 5 lutego zakończą się tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Argentyny.