Przejdź do treści
Aktualności

Ostrovia po kolejną porażkę? Zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Ostrovia

Autor: Adrianna Simiela

Ostrovia po kolejną porażkę? Zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

W piątek 15 lipca o godzinie 18:00 w ramach 12 kolejki PGE Ekstraligi rozpocznie się mecz rewanżowy zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa z Arged Malesą Ostrowem Wielkopolskim. Pierwsze spotkanie tych dwóch zespołów zostało przedwcześnie przerwane przez padający deszcz i pogarszające się warunki torowe. Starcie na ostrowskim owalu zakończyło się wynikiem 24:30 i to Lwy zaczynają walkę o bonus z sześciopunktową zaliczką.

Zespół gospodarzy znajduje się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli, a ich rywale niezmiennie od początku sezonu widnieją na ostatniej lokacie. Faworytem tego meczu jest Włókniarz, zarówno względem wygranej ale również zdobycia pełnych trzech oczek.

Drużyna Lecha Kędziory od dwóch spotkań jest w dobrej passie. Wysokie zwycięstwo u siebie na torze ze Stalą Gorzów (50:40) oraz na wyjeździe ze Spartą Wrocław pokazuje, że Lwy odczarowały ten sezon. Bardzo dobrze spisuje się młodzieżowiec Jakub Miśkowiak, na którego od pierwszych kolejek liczyli zarówno działacze jak i kibice. Junior w obydwóch meczach zaliczał wynik nastu punktów, a to jest świetnym prognostykiem również na piątkową walkę przy Olsztyńskiej.

Następnym rewelacyjnym zawodnikiem w częstochowskim zespole jest ich kapitan Leon Madsen. Duńczyk w każdym meczu przy swoim nazwisku zapisuje dwucyfrówki i to daje mu bezapelacyjnie tytuł lidera. W składzie awizowanym wystawiony został Fredrik Lindgren, ale czy Szwed wyjedzie na tor na 100 % okaże się w piątek. Roszad w ułożeniu zawodników trener Kędziora nie zrobił, układ pozostaje taki, jak w każdym meczu domowym.

Ciężkie zadanie mają przed sobą ostrowianie. Po 11 odjechanych rundach goście nie zdobyli ani jednego punktu, co na obecną chwilę skazuje ich na powrót do 1. Ligi. Mimo starań zawodników Mariusza Staszewskiego i ich waleczności nie podołali pokonać rywali na tyle, by wynik końcowy był dla nich powodem do radości. W poprzednim spotkaniu po dwóch niezbyt udanych biegach Chris Holder znalazł złoty środek i następne trzy gonitwy królował z przodu stawki.

Zupełnie odwrotną sytuację miał zaś Grzegorz Walasek, który dobrze zaczynając starcie skończył je dwa razy na ostatnim miejscu. Na tor nie wyjechał uprzednio ani razu Filip Hjelmland i tym razem młodego Szweda zastąpi Jakub Poczta. To już wszystkie wymiany zawodników w awizowanym składzie. Trener Ostrovi zdecydował się jednak na inny układ par niż w meczu z Lesznem. Pod 1 i 2 pojadą Oliver Bernzton wraz z wyżej wymienionym Jakubem Pocztą, a pod 3 i 4 Tomasz Gapiński z Grzegorzem Walaskiem. Niezmiennie tylko Chris Holder wystąpi z formacją juniorską.

Sędzią zawodów będzie Arkadiusz Kalwasiński. Transmisja odbędzie się na kanale Eleven Sport 1 oraz w Canal+ Online.

Awizowane składy:

zielona-energi.com Włókniarz Częstochowa

 1. Leon Madsen
 2. Bartosz Smektała
 3. Kacper Woryna
 4. Jonas Jeppesen
 5. Fredrik Lindgren
 6. Mateusz Świdnicki
 7. Jakub Miśkowiak

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

 1. Oliver Bernzton
 2. Jakub Poczta
 3. Tomasz Gapiński
 4. Grzegorz Walasek
 5. Chris Holder
 6. Jakub Krawczyk
 7. Kacper Grzelak

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×