Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ostatnia szansa Startu Gniezno! Czy dadzą radę pokonać wicelidera? Zapowiedź 14. kolejki meczu Aforti Start Gniezno – Stelmet Fabubaz Zielona Góra

Ostatnia szansa

Autor: Adrianna Simiela

Oceń Wpis

Ostatnia szansa Startu Gniezno! Czy dadzą radę pokonać wicelidera? Zapowiedź 14. kolejki meczu Aforti Start Gniezno – Stelmet Fabubaz Zielona Góra

W najbliższą niedzielę 24 lipca o godzinie 14:00 rozpocznie się spotkanie rewanżowe w ramach 14. kolejki eWinner 1. Ligi pomiędzy Aforti Start Gniezno a Stelmet Falubazem Zielona Góra. Ten mecz będzie ostatnim w rundzie zasadniczej, a pierwsze starcie tych dwóch zespołów zakończone zostało remisem, dlatego obie drużyny będą mogły wywalczyć pełną pulę 3 punktów.

Zielona Góra do meczu przystępować będzie z mianem wicelidera tabeli, zaś Gniezno znajduje się na ostatnim miejscu. Dla Startu niesamowicie ważne jest zdobycie punktów, ponieważ bez nich następnym sezon będą musieli jechać w 2. Lidze. Dla nikogo jednak zaskoczeniem nie jest to, że role faworyta przyjął tutaj Falubaz. Dlatego przed gospodarzami będzie niesamowicie ciężkie zadanie do wykonania, by utrzymać się w lidze.

W poprzedniej kolejce zielonogórzanie rozgrywali mecz u siebie na torze z Celfastem Wilkami Krosno. Starcie zakończyło się bardzo wysoką wygraną 59:30. Najskuteczniejszym wówczas zawodnikiem gospodarzy był praktycznie bezbłędny Rohan Tungate, który jedynie raz przyjechał na drugim miejscu. Dobrze prezentował się również Krzysztof Buczkowskiego, notując w czterech startach 10 oczek i dwa bonusy.

Zupełnie odwrotną sytuację mieli zawodnicy Startu, którzy uprzednie starcie stoczyli na wyjeździe. Gnieźnianie walczyli z Orłem Łódź, niestety wynik nie był dla nich powodem do radości. Wysoka przegrana (52:37), która okazała się kolejną z rzędu, pogrążyła gości w dole tabeli. Najlepszym wtedy żużlowcem po stronie Startu był dobrze radzący sobie Michael Jepsen Jensen, zdobywca 12 punktów z bonusem, jednak w aż 6 odsłonach. Za jego plecami następnie byli Antonio Lindbaeck (10+1 pkt.) oraz Oskar Fajfer (9 pkt.).

W składach awizowanych zarówno po stronie gospodarzy, jak i gości nie ma braków kadrowych związanych z kontuzjami. W Zielonej Górze mamy jednak zmiany, a dotyczą one układu par oraz wymiany jednego zawodnika. Tym razem pod 2. zobaczymy Jana Kvecha, w miejsce startującego ostatnio Mateusza Tondera. W parze z Czechem pojedzie Krzysztof Buczkowski, a Piotr Protasiewicz wystąpi z numerem 4. W zespole przyjezdnych roszad w zawodnikach startujących ma żadnych. Jedyna zmiana, jest zamiana miejscami Ernesta Kozy z Szymonem Szlauderbachem. Reszta pozostanie tak, jak w poprzednim meczu.

Reklamy

Awizowane składy:

Aforti Start Gniezno:
9. Michael Jepsen Jensen
10. Szymon Szlauderbach
11. Ernest Koza
12. Oskar Fajfer
13. Antonio Lindbaeck
14. Marcel Studziński
15. Mikołaj Czapla
16. 

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Krzysztof Buczkowski
2. Jan Kvech
3. Rohan Tungate
4. Piotr Protasiewicz
5. Max Fricke
6. Maksym Borowiak
7. Fabian Ragus
8. 

fot. Patrycja Sobiech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×