Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Oskar Fajfer: „Czuje się fizycznie w 100 procentach gotowy do sezonu”

Oskar Fajfer

Autor: Sebastian Krauz

Oskar Fajfer: „Czuje się fizycznie w 100 procentach gotowy do sezonu”

Oskar Fajfer po udanym sezonie 2022 zapracował na transfer do PGE Ekstraligi i w przyszłym roku będzie startował w barwach ebut.pl Stali Gorzów. Nowy zawodnik Stali wziął w czwartek udział w live chat-cie, na którym odpowiadał na liczne pytania kibiców.

Oskar Fajfer w sezonie 2022 reprezentował barwy klubu z Gniezna, z którym spadł z 1. Ligi Żużlowej. Mimo to, zawodnik ma za sobą kapitalny sezon i zapracował na transfer do klubu z Gorzowa. W minionym roku Fajfer wystąpił w 11 ligowych meczach i pojawił się 61 razy na torze. Wygrał on 24 biegi, 16 razy był drugi i 12 razy trzeci. W 8 biegach nie zdobył punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,967 co było trzynastym wynikiem w lidze.

W czwartek nowym zawodnik ebut.pl Stali Gorzów wziął udział w live chat-cie, na którym odpowiadał na liczne pytania kibiców. Ci zapytali go między innymi o przygotowania do sezonu 2023.

– Jesteśmy na etapie budowania sprzętu. Będę dysponował trzema kompletnymi motocyklami, dodatkowo na rezerwie będą trzy silniki. Tego sprzętu trochę będzie. Jak najszybciej chcę zacząć treningi, aby ten sprzęt testować. Czuje się fizycznie w 100 procentach gotowy do sezonu. Jakby mi ktoś powiedział, że jutro trening, to chyba już bym czekał w butach i byłbym gotowy do wyjazdu na tor żużlowy – powiedział Oskar Fajfer.

Krystian Pieszczek: „W naszej drużynie cały czas powtarzał się ten sam schemat”

Oskar Fajfer został zapytany także o to, jak czuje się na torze w Gorzowie. Nie ukrywał o, że bardzo lubi tor na stadionie im. Edwarda Jancarza i nie może doczekać się meczów ligowych na tym torze.

– Na gorzowskim torze miałem okazję trenować w zeszłym roku. Jest to tor świetny do jazdy. Za każdym razem jak przyjeżdżałem tam, to był na najwyższym poziomie. Bardzo zadbany, bardzo wypieszczony, więc tylko się ścigać. Fajnie, że na tym torze liczy się tylko start. Nie ukrywam, że lubię uciec dobrze spod startu i jechać po zwycięstwo. Jak dla mnie jest to dobry owal – powiedział Oskar Fajfer.

Fot. Natalia Gotter

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *