Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Orzeł Łódź walczy z czasem! Co z torem? Wszystkie prace na torze trzeba wykonać przed zimą!

Orzeł Łódź

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Orzeł Łódź walczy z czasem! Co z torem? Wszystkie prace na torze trzeba wykonać przed zimą!

Orzeł Łódź walczy z czasem, by doprowadzić tor żużlowy do stanu używalności po zawodach Drift Masters Grand Prix 2022. Włodarze klubu z Łodzi są wściekli na organizatorów tej imprezy, ponieważ tor został całkowicie zdewastowany i klub nie wie, czy uda się go przygotować na zimę.

Przypominamy, że ponad miesiąc temu na torze z Łodzi odbyły się zawody Drift Masters Grand Prix 2022,. Jak informował klub, pomimo różnego rodzaju zapewnień mówiących m.in. o tym, że stadion oraz tor, na którym rywalizują na co dzień żużlowcy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, zostaną przez organizatorów doprowadzone do stanu sprzed imprezy, jednak wciąż nie „posprzątali” oni po sobie na Moto Arenie Łódź. Jak możemy przeczytać na stronie klubu, na środku stadionu cały czas znajduje się asfalt wylany na wspomnianą imprezę cyklu drift. Przygotowania do Drift Masters Grand Prix 2022 trwały w dniach 20.09-29.09 a same zawody w dniach 30.09-01.10.

– Dzisiaj mamy już 3 listopada, już miesiąc od zakończenia imprezy i póki co na razie udało się 31 października usunąć asfalt ze środka toru. Wczoraj zaczęto zwozić na środek ziemię, ale nie sprawdzono dokładnej wysokości, jaka jest wymagana i finalnie okazało się, że trzeba ten teren wyrównać i zamiast dowozić, należy jeszcze 20 cm z placu usunąć. Dobrze, że dostałem wcześniej informację i zainterweniowaliśmy – mówi Honorowy Prezes KŻ Orzeł Łódź Witold Skrzydlewski w rozmowie z klubowymi mediami.

Wielki powrót po dwóch latach! Znalazł swoje miejsce na odbudowę?

– Czasu jest mało, bo wszystkie prace na torze trzeba wykonać jeszcze przed minusowymi temperaturami. Jeszcze dziś będziemy mieli telekonferencję z trenerem Markiem Cieślakiem, który będzie nadzorował prace, żeby ustalić, co jesteśmy w stanie na torze zrobić my, a co będzie po stronie MAKiS. Musimy zrobić wszystko, by doprowadzić ten tor do użytkowania. Myślę, że już wszyscy zrozumieli, że odpowiednie przygotowanie toru nie jest prostą sprawą i nie da się z zewnątrz wynająć firmy, by to wykonała, tak jak jest to w przypadku boisk piłkarskich – -powiedział Witold Skrzydlewski w rozmowie z klubowymi mediami.

Sztuką jest zrobić odpowiednio tor, by był sprzymierzeńcem drużyny. Dzisiaj nie wiemy, jaki on będzie na wiosnę a przypomnę, że ostatnie 5 lat go przygotowywaliśmy a teraz trzeba wszystko zaczynać od nowa -dodaje prezes.

Reklamy

Fot. Orzeł Łódź

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Orzeł Łódź walczy z czasem! Co z torem? Wszystkie prace na torze trzeba wykonać przed zimą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×