Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Orzeł Łódź powalczy o awans w sezonie 2023?

Orzeł Łódź
Fot. Sonia Kaps

Autor: Kamil Tokarczyk

Orzeł Łódź powalczy o awans w sezonie 2023?

Orzeł Łódź jest stawiany jako jeden z głównych faworytów do awansu do PGE Ekstraligi w sezonie 2023. Będzie to jednak zadanie bardzo trudne, ponieważ klub z Łodzi będzie musiał pokonać w walce o ten cel potentatów 1. Ligi Żużlowej, czyli ekipy Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz Stelmet Falubazu Zielona Góra.

W naszym Magazynie Żużlowym na kanale YouTube, Witold Skrzydlewski opowiedział, o zmianach w drużynie. a także o kulisach negocjacji z niektórymi zawodnikami. Sam skład Orła Łódź na sezon 2023 przeszedł diametralną przemianę i praktycznie oprócz formacji juniorskiej oraz Duńczyka Nielsa Kristiana Iversena. Próżno szukać nazwisk które reprezentowały klub w ubiegłym sezonie. Z klubem pożegnali się bowiem Brady Kurtz (ROW Rybnik), Marcin Nowak (Stal Rzeszów), Norbert Kościuch (GKM Grudziądz-kontrakt warszawski), Luke Becker (Stelmet Falubaz Zielona Góra).

– Zawodnicy wybrali inne kluby i takie mieli prawo, jednemu psycholog doradził zmianę klubu (Marcin Nowak – przyp. red.), drugi stwierdził, że on chce iść do klubu który ma progres (Brady Kurtz), trzeci miał jeździć w Ekstralidze, lecz ja go tam nie widzę (Luke Becker – przyp.red.) – powiedział nam Witold Skrzydlewski.

Luke Killeen nowym zawodnikiem WTS Sparty Wrocław

Pomimo tylu zmian, wydaje się, że Orzeł Łódź poczynił dobre i ciekawe transfery, które sprawią, że jest on stawiany jako jeden z kandydatów do awansu do PGE Ekstraligi obok Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz Stelmet Falubazu Zielona Góra. Do klubu dołączyli bardzo doświadczeni żużlowcy jak, chociażby Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów), Jakub Jamróg (Wybrzeże Gdańsk), Timo Lahti (Wybrzeże Gdańsk), Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra). Zmiany zostały poczynione także na pozycji trenerskiej gdzie Michała Widerę zastąpi Marek Cieślak.

Fot. Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Orzeł Łódź powalczy o awans w sezonie 2023?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×