Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polowanie Orłów na Myszy – zapowiedź pierwszego spotkania fazy play off eWinner 1 Ligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Orzeł Łódź

Autor: Edyta Wojdeł

Oceń Wpis

Polowanie Orłów na Myszy – zapowiedź pierwszego spotkania fazy play off eWinner 1. Ligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Już w tę sobotę 06.08 o godz. 14:00 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się pierwsze spotkanie fazy play off eWinner 1. Ligi. Drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze Stelmet Falubaz Zieloną Górę. Będzie to już trzecie w sumie, a drugie w Łodzi, spotkanie tych drużyn w sezonie 2022.

Pierwsze starcie łódzkich Orłów z zielonogórskimi Myszami w Orlim Gnieździe miało miejsce 8 maja i zakończyło się remisem 45 do 45. Na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek eWinner 1. Ligi Stelmet Falubaz Zielona Góra zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i właśnie to połączyło go ponownie z H. Skrzydlewską Orłem Łódź, który uplasował się na przedostatniej – piątej pozycji w tabeli.

MAAS 180622 26
fot. Marta Astachow / rywalizacja drużyny Orła na torze w Zielonej Górze.

Warto przypomnieć, iż od tego roku obowiązują nowe zasady rozgrywania fazy play off. Do walki o wejście do PGE Ekstraligi przystąpi sześć, a nie jak wcześniej cztery, drużyn. Zespoły zestawione zostają według zajętego miejsca w tabeli i tak też ekipa pierwsza pojedzie z szóstą, druga z piątą oraz trzecia z czwartą. Do rundy półfinałowej trafią zwycięzcy z każdej z par oraz lucky loser, czyli drużyna z najlepszym bilansem punktowym.

Nie ulega wątpliwości, iż Stelmet Falubaz Zielona Góra pomimo tego, że w fazie zasadniczej nie zajął tak pożądanej pierwszej pozycji i został wyprzedzony przez Abramczyk Polonię Bydgoszcz, będzie bardzo zmotywowany do dalszej walki o powrót do najwyższej ligi żużlowej. Nie raz w tym sezonie słyszeliśmy, że właśnie to jest celem zielonogórskich Myszy oraz, że nie mają one zamiaru zabawić dłużej w eWinner 1. Lidze. Czy się im uda? Cóż, czas pokaże.

Nie ulega wątpliwości, że ostatnia porażka Zielonogórzan w pierwszej stolicy Polski. Z drużyną, która de facto w przyszłym sezonie będzie występować już w 2. Lidze Żużlowej. Zarówno fanom czarnego sportu jak i zawodnikom oraz zarządzającym klubem może dawać sporo do myślenia. Bez wątpienia dużo dzieje się ostatnio w zaciszu zespołu z Zielonej Góry: zmiana trenera, kontuzja Dawida Rempały oraz bardzo wahająca się forma niektórych z zawodników, to wszystko może mieć znaczący wpływ na dalsze losy zielonogórskich Myszy.

Reklamy

Nie wiele ciekawiej prezentuje się sytuacja drużyny H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Co prawda łódzkie Orły wleciały do fazy play off i to nawet nie na ostatniej pozycji, ale forma drużyny w tym sezonie jest doprawdy istną sinusoidą. Przed rozpoczęciem fazy zasadniczej rozgrywek oficjalnym założeniem drużyny było wejście do fazy play off i pomimo wielu perturbacji plan minimum został wykonany. Ale co dalej? Czy Orły mają szansę przejść do kolejnego etapu jako zwycięzcy lub chociażby jako lucky loser?

Te, które jechały jeden z ostatnich meczy w Bydgoszczy – bez wątpienia tak. Jednakże te, które na własnym torze przegrały z drużyną z Landshut pomimo, iż aż do dwunastego biegu utrzymywały przewagę – już niekoniecznie. Które oblicze łódzkich żużlowców ujrzymy tym razem? Czy będzie dane nam oglądać prawdziwą wolę walki i świetne ściganie? Tego dowiemy się już w sobotę.

Nawet jeśli zawodnicy H. Skrzydlewska Orła Łódź sprostają wymaganiom fazy play off, to czy będzie miało to jakiekolwiek znaczenie? Skoro Honorowy Prezes, Witold Skrzydlewski, w rozmowie z Kamilem Tureckim, w podcaście „Znamy się z żużla” mówi o tym, że udany awans do najwyższej ligi rozgrywkowej wcale nie oznacza udziału łódzkiej drużyny w kolejnym sezonie w tejże lidze. Wszystko to zależne jest od funduszy na zbudowanie drużyny. O co znakiem tego tak na prawdę jadą obecnie łódzkie Orły? Tego nie wiemy, ale możemy mieć nadzieję, że pomimo wszystko zadowolą swoich wiernych kibiców.

Wszystkich miłośników czarnego sportu zapraszamy w sobotę o godz. 14:00 na łódzką Moto Arenę przy ul. 6-go Sierpnia 71 lub przed ekrany telewizorów na Canal+ Sport5 – początek studia 13:40. Sędzią spotkania będzie Arkadiusz Kalwasiński, a komisarzem toru Paweł Stangret.

AWIZOWANE SKŁADY

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Brady Kurtz
10. Luke Becker
11. Norbert Kościuch
12. Marcin Nowak
13. Niels Kristian Iversen
14. Aleksander Grygolec
15. Nikodem Bartoch

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Max Fricke
2. Jan Kvech
3. Rohan Tungate
4. Piotr Protasiewicz
5. Krzysztof Buczkowski
6. Maksym Borowiak
7. Fabian Ragus
8. Mateusz Tonder

fot. Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×