Żużel - Best Speedway Tv

Polowanie Orłów na Myszy - zapowiedź pierwszego spotkania fazy play off eWinner 1 Ligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Stelmet Falubaz Zielona Góra | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Orzeł Łódź

Polowanie Orłów na Myszy – zapowiedź pierwszego spotkania fazy play off eWinner 1 Ligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Polowanie Orłów na Myszy – zapowiedź pierwszego spotkania fazy play off eWinner 1. Ligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Już w tę sobotę 06.08 o godz. 14:00 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się pierwsze spotkanie fazy play off eWinner 1. Ligi. Drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze Stelmet Falubaz Zieloną Górę. Będzie to już trzecie w sumie, a drugie w Łodzi, spotkanie tych drużyn w sezonie 2022.

Pierwsze starcie łódzkich Orłów z zielonogórskimi Myszami w Orlim Gnieździe miało miejsce 8 maja i zakończyło się remisem 45 do 45. Na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek eWinner 1. Ligi Stelmet Falubaz Zielona Góra zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i właśnie to połączyło go ponownie z H. Skrzydlewską Orłem Łódź, który uplasował się na przedostatniej – piątej pozycji w tabeli.

MAAS 180622 26
fot. Marta Astachow / rywalizacja drużyny Orła na torze w Zielonej Górze.

Warto przypomnieć, iż od tego roku obowiązują nowe zasady rozgrywania fazy play off. Do walki o wejście do PGE Ekstraligi przystąpi sześć, a nie jak wcześniej cztery, drużyn. Zespoły zestawione zostają według zajętego miejsca w tabeli i tak też ekipa pierwsza pojedzie z szóstą, druga z piątą oraz trzecia z czwartą. Do rundy półfinałowej trafią zwycięzcy z każdej z par oraz lucky loser, czyli drużyna z najlepszym bilansem punktowym.

Nie ulega wątpliwości, iż Stelmet Falubaz Zielona Góra pomimo tego, że w fazie zasadniczej nie zajął tak pożądanej pierwszej pozycji i został wyprzedzony przez Abramczyk Polonię Bydgoszcz, będzie bardzo zmotywowany do dalszej walki o powrót do najwyższej ligi żużlowej. Nie raz w tym sezonie słyszeliśmy, że właśnie to jest celem zielonogórskich Myszy oraz, że nie mają one zamiaru zabawić dłużej w eWinner 1. Lidze. Czy się im uda? Cóż, czas pokaże.

Nie ulega wątpliwości, że ostatnia porażka Zielonogórzan w pierwszej stolicy Polski. Z drużyną, która de facto w przyszłym sezonie będzie występować już w 2. Lidze Żużlowej. Zarówno fanom czarnego sportu jak i zawodnikom oraz zarządzającym klubem może dawać sporo do myślenia. Bez wątpienia dużo dzieje się ostatnio w zaciszu zespołu z Zielonej Góry: zmiana trenera, kontuzja Dawida Rempały oraz bardzo wahająca się forma niektórych z zawodników, to wszystko może mieć znaczący wpływ na dalsze losy zielonogórskich Myszy.

Nie wiele ciekawiej prezentuje się sytuacja drużyny H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Co prawda łódzkie Orły wleciały do fazy play off i to nawet nie na ostatniej pozycji, ale forma drużyny w tym sezonie jest doprawdy istną sinusoidą. Przed rozpoczęciem fazy zasadniczej rozgrywek oficjalnym założeniem drużyny było wejście do fazy play off i pomimo wielu perturbacji plan minimum został wykonany. Ale co dalej? Czy Orły mają szansę przejść do kolejnego etapu jako zwycięzcy lub chociażby jako lucky loser?

Reklamy

Te, które jechały jeden z ostatnich meczy w Bydgoszczy – bez wątpienia tak. Jednakże te, które na własnym torze przegrały z drużyną z Landshut pomimo, iż aż do dwunastego biegu utrzymywały przewagę – już niekoniecznie. Które oblicze łódzkich żużlowców ujrzymy tym razem? Czy będzie dane nam oglądać prawdziwą wolę walki i świetne ściganie? Tego dowiemy się już w sobotę.

Nawet jeśli zawodnicy H. Skrzydlewska Orła Łódź sprostają wymaganiom fazy play off, to czy będzie miało to jakiekolwiek znaczenie? Skoro Honorowy Prezes, Witold Skrzydlewski, w rozmowie z Kamilem Tureckim, w podcaście „Znamy się z żużla” mówi o tym, że udany awans do najwyższej ligi rozgrywkowej wcale nie oznacza udziału łódzkiej drużyny w kolejnym sezonie w tejże lidze. Wszystko to zależne jest od funduszy na zbudowanie drużyny. O co znakiem tego tak na prawdę jadą obecnie łódzkie Orły? Tego nie wiemy, ale możemy mieć nadzieję, że pomimo wszystko zadowolą swoich wiernych kibiców.

Wszystkich miłośników czarnego sportu zapraszamy w sobotę o godz. 14:00 na łódzką Moto Arenę przy ul. 6-go Sierpnia 71 lub przed ekrany telewizorów na Canal+ Sport5 – początek studia 13:40. Sędzią spotkania będzie Arkadiusz Kalwasiński, a komisarzem toru Paweł Stangret.

AWIZOWANE SKŁADY

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Brady Kurtz
10. Luke Becker
11. Norbert Kościuch
12. Marcin Nowak
13. Niels Kristian Iversen
14. Aleksander Grygolec
15. Nikodem Bartoch

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Max Fricke
2. Jan Kvech
3. Rohan Tungate
4. Piotr Protasiewicz
5. Krzysztof Buczkowski
6. Maksym Borowiak
7. Fabian Ragus
8. Mateusz Tonder

fot. Orzeł Łódź

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×