Żużel - Best Speedway Tv

04# Optibet Lokomotiv Daugavpils - Ambitna jazda na wagę play-off [PODSUMOWANIE] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Optibet Lokomotiv Daugavpils

04# Optibet Lokomotiv Daugavpils – Ambitna jazda na wagę play-off [PODSUMOWANIE]

04# Optibet Lokomotiv Daugavpils – Ambitna jazda na wagę play-off [PODSUMOWANIE]

Sezon 2022 był drugim rokiem startów w 2. Lidze Żużlowej dla drużyny łotewskiego Optibet Lokomotivu Daugavpils. W skrócie można powiedzieć, że na to jaką kadrą dysponowali Łotysze to odjechali dobry sezon i osiągnęli wynik, którego nie wszyscy się spodziewali.

Kluczem do zajęcia czwartego miejsca przez Optibet Lokomotiv Daugavpils i możliwości walki w play-off okazała się bardzo dobra postawa na domowym torze. Podopieczni Nikolaja Kokina przegrali tylko jedno spotkanie na własnym owalu, był to mecz z Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz, warto dodać, że w tym spotkaniu padł wynik 44:45. Gdyby nie sytuacja z drugiego wyścigu, w którym po kontakcie między miejscowymi juniorami został wykluczony Ansviesulis, a w powtórce z motoru Matjuszonoka odleciał element co poskutkowało kolejnym wykluczeniem i wynikiem 0:5 to mielibyśmy na tablicy wynik remisowy.

galeria 1 5

Zawodnikom Optibet Lokomotiv Daugavpils udało się wygrać dwa spotkania wyjazdowe. Korzystne wyniki padły w Rzeszowie i Tarnowie. Pierwsze z tych spotkań Optibet Lokomotiv Daugavpils wygrał 47:43, a drugie 52:38. Co ciekawe w rundzie zasadniczej Łotysze wygrali mecz z finalistą rozgrywek – OK Bedmet Kolejarzem Opole, jednak nie udało im się tej sztuki powtórzyć w fazie play-off, w której przegrali zarówno domowy jak i wyjazdowy mecz, co poskutkowało brakiem awansu do finału rozgrywek.

W fazie zasadniczej drużyna Optibet Lokomotiv Daugavpils wygrała siedem spotkań, jedno zremisowała i cztery przegrała, co przełożyło się na 18 dużych punktów. Lepsze od Łotyszy były tylko zespoły z Opola, Poznania i Rawicza. Najlepszym zawodnikiem w drużynie był Nick Morris, Australijczyk zdobył 131 punktów i wykręcił średnią 2,222 punktu na bieg, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji zawodników 2. Ligi Żużlowej.

galeria 2 3

Mimo bardzo wyrównanego składu najsłabszymi ogniwami drużyny Optibet Lokomotiv Daugavpils byli młodzieżowcy Ernest Matjuszonok oraz Ricards Ansviesulis. Trudny pierwszy sezon w formacji seniorskiej zaliczył za to Daniił Kołodinski, trochę więcej spodziewano się również po doświadczonych Jewgieniju Kostigowie oraz Kjastasie Puodżuksie, którzy odjechali dosyć przeciętny sezon jedynie z pojedynczymi przebłyskami swojego talentu.

galeria 3 5

Na koniec statystyczny rzut oka na dokonania Optibet Lokomotiv Daugavpils w sezonie 2022.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2022:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Nick Morris126325239400202,19110,83
2.Adam Ellis1359182210600211,9669,00
3.Victor Palovaara7351299500001,9149,00
4.Kevin Juhl Pedersen7311085800001,6777,29
5.Jewgienij Kostygow13641313241300101,5946,85
6.Kjastas Puodżuks8324815410001,5005,38
7.Daniił Kołodinski1146511171300001,3044,91
8.Ernest Matjuszonok10302791001101,1672,90
9.Ricards Ansviesulis113754111500201,1353,09

Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2022:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Rene Bach520684200002,1509,50
2.Thomas Joergensen14012100001,5004,00

Wyniki w sezonie 2022:

1. Unia Tarnów 59:31 (D)
2. Budmax-Stal Polonia Piła  45:45 (W)
3. Texom Stal Rzeszów 47:42 (D)
4. OK Bedmet Kolejarz Opole 37:53 (W)
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 44:45 (D)
6. SpecHouse PSŻ Poznań 37:53 (W)
7. SpecHouse PSŻ Poznań 48:42 (D)
8. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 38:52 (W)
9. OK Bedmet Kolejarz Opole 48:42 (D)
10. Texom Stal Rzeszów 47:43 (W)
11. Budmax-Stal Polonia Piła 59:31 (D)
12. Unia Tarnów 52:38 (W)

Półfinał Play-off

OK Bedmet Kolejarz Opole 41:49 (D), 41:49 (W)

Bilans w sezonie 2022:

12 meczów, 18 Punktów, 3 Bonusy, 7 Zwycięstw, 1 Remis,
4 Porażki (+2 porażki w play-off), Bilans małych punktów +44

Foto: Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

×