Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Ostatnia taka sobota – zapowiedź meczu OK Bedmet Kolejarz Opole – Texom Stal Rzeszów

OK Bedmet Kolejarz Opole

Autor: Sebastian Krauz

Ostatnia taka sobota – zapowiedź meczu OK Bedmet Kolejarz Opole – Texom Stal Rzeszów

Sytuacja na szczycie tabeli 2 Ligi Żużlowej jest bardzo pikantna. 4 ekipy: OK Bedmet Kolejarz Opole, SpecHouse PSŻ Poznań, Opibet Lokomotiv Daugavpils oraz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz mają po 18 punktów i w ostatniej kolejce ligowej rozstrzygnie się to, kto zwycięży sezon zasadniczy.

OK Bedmet Kolejarz Opole jest aktualnie wiceliderem 2 ligowej tabeli, ustępując wyłącznie Metalice Recycling Kolejarzowi Rawicz. Ekipa z Opola w ostatnich meczach jeździ w kratkę. Ekipa którą prowadzi Marcin Sekula przegrała z ekipą z Rawicza i Daugavpils oraz wygrała z PSŻ-tem Poznań, oraz Unią Tarnów. Skomplikowało to nieco ich sytuację w tabeli, gdzie spadli z 1 miejsca.

Ekipa z Opola wciąż jednak wierzy w wygranie fazy zasadniczej. W tym celu musi jednak pokonać coraz lepiej prezentującą się w ostatnich tygodniach ekipę TEXOM Stali Rzeszów. Z tego powodu Marcin Sekula desygnował na ten mecz możliwie najsilniejszy skład. W Opolu wciąż czekają na powrót Pontusa Aspgrena, który wciąż leczy kontuzję, której nabawił się w kwietniu.

Image00039

Kluczowa w tym meczu może okazać się dyspozycją Karola Barana dla którego ostatnie tygodnie są średnio udane. W składzie opolan pojawił się również Esben Hjerrild, który pojedzie z numerem 14. Młody Duńczyk jest wielkim talentem i w Opolu liczą, że w meczu ze Stalą nawiąże on do występów z Polonią Piła oraz Unią Tarnów.

Dla TEXOM Stali Rzeszów będzie to ostatni mecz w tym sezonie. Ekipa „Żurawi” jest ogromnym rozczarowaniem, bowiem miała w tym sezonie jechać po awans, a sezon skończy najpewniej na 5 miejscu w ligowej tabeli. W ostatnich tygodniach jednak, ekipa Janusza Stachyry prezentuje się znacznie lepiej niż przez cały sezon. Zwycięstwa na własnym torze z Unią Tarnów oraz Kolejarzem Rawicz po bardzo emocjonujących i dramatycznych meczach (zwłaszcza z Kolejarzem) wlała sporo optymizmu w serca swoich kibiców. Nawet minimalna porażka z PSŻ-tem (49:41) została odebrana całkiem nieźle, ponieważ zawodnicy Stali toczyli wyrównany bój z faworyzowaną ekipą z Poznania.

Stal chce udanie zakończyć sezon i pożegnać się z klasą ze swoimi kibicami, którzy już czekają na nowy sezon i ewentualne ruchy transferowe ekipy z H69. Włodarze ekipy z Rzeszowa jednak zapowiedziały, że nie planują rewolucji transferowej i wierzą w obecny skład, do którego mają dołączyć sprawdzeni zawodnicy.

Trener gości, Janusz Stachyra, w zestawieniu uwzględnili Bastiana Borke, który będzie miał możliwość debiutu w polskiej lidze. Brakuje zawodnika pod numerem 4, pod którym mogą wystąpić Hubert Łegowik lub Dawid Lampart. Wiele wskazuje na to, że będzie to Łegowik, bowiem Dawid Lampart nie przepada za torem w Opolu.

W awizowanym składzie znów pojawił się Szymon Bańdur, który debiutował z meczu z Kolejarzem Rawicz. Po tym meczu młodzieżowiec Stali powiedział:

– Na pewno jest do dla mnie ważne i dające dużo radości doświadczenie – cieszę się, że mogłem wystąpić w debiutanckim meczu. Cieszy też wynik drużyny – zwycięstwo po emocjonującym spotkaniu, zaś z drugiej szkoda, że ten wynik indywidualny słaby, ale będę robił wszystko, by w kolejnych meczach było lepiej.

Transmisję live z tego spotkania przeprowadzi Canal+ na kanale Canal+Sport5. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:00.

W pierwszym meczu Texom Stal Rzeszów zwyciężyła 30:28.

Awizowane składy:
Bedmet OK Kolejarz Opole:
9. Oskar Polis
10. Karol Baran
11. z/z
12. Adrian Cyfer
13. Jacob Thorssell
14. Esben Hjerrild
15.
Texom Stal Rzeszów:
1. Paweł Miesiąc
2. Bastian Borke
3. Eduard Krcmar
4.
5. Kevin Woelbert
6. Szymon Bańdur
7. Timi Salonen

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *