Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

2 liga żużlowa: Co wiemy a czego nie wiemy, przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej? [ANALIZA]

2 liga żużlowa

Autor: Dawid Procajło

2 liga żużlowa: Co wiemy a czego nie wiemy, przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej? [ANALIZA]

Rozgrywki rundy zasadniczej sezonu 2022 dość dynamicznie zmierzają do końcowych rozstrzygnięć. Nie inaczej jest na trzecim szczeblu ligowych zawodów w naszym kraju, gdzie pozostaje do odjechania ostatnia runda spotkań.

galeria 1 11


2 liga żużlowa zgodnie z zapowiedziami spełniła swoje oczekiwania i można już śmiało powiedzieć, że trwający sezon pod względem poziomu będzie okrzyknięty najlepszym w historii. Największa w tym zasługa oczywiście samych zawodników i ich wzajemnej rywalizacji, która z każdą kolejką nabierała coraz większych rumieńców.TABELA


Tabela przed ostatnim weekendem zmagań przed fazą finałową świetnie obrazuje, że 2 liga żużlowa jest tą najciekawszą edycją z jaką kibice mieli do tej pory do czynienia, bez zdecydowanego lidera, jak to miało miejsce w ostatnich latach.

Poz.2 Liga Żużlowam.pkt.+/-
1kolejarzMetalika Recycling Kolejarz Rawicz1118+42
2POZSpecHouse PSŻ Poznań1118+83
3OPOBedmet OK Kolejarz Opole1118+124
4lokoOptibet Lokomotiv Daugavpils1218+44
5Texom Stal Rzeszów - Home | FacebookTexom Stal Rzeszów1111+18
6uniaUnia Tarnów1110-106
7polonia pilaBudmax-Stal Polonia Piła113-203CO WIEMY


Znamy już obsadę drużyn jakie wystąpią w półfinałach, są to podane w losowej kolejności: OK Bedmet Kolejarz Opole, Optibet Lokomotiv Daugavpils, SpecHouse PSŻ Poznań oraz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Pewne jest również to, że z dalszą tegoroczną rywalizacją żegnają się zespoły: Texom Stal Rzeszów, Unia Tarnów oraz Budmax-Stal Polonia Piła, które zakończą swój sezon swoimi ostatnimi spotkaniami w nadchodzący weekend.CZEGO NIE WIEMY

Przed nadchodzącym ostatnim weekendem fazy zasadniczej wciąż nie wiadomo jaka będzie ostateczna kolejność drużyn na miejscach 1-3, dzięki której rozstawione zostaną pary półfinałowe. Patrząc na terminarz spotkań jest możliwych wiele scenariuszy choć tylko kilka wydaje się realnych. Jedynie zespół Optibet Lokomotiv Daugavpils, który zakończył już rywalizację na czwartym miejscu, będzie przyglądał się z tylnego fotela na to co się wydarzy i z kim ostatecznie przyjdzie mu się zmierzyć.

galeria 3 3


TERMINARZ 14 RUNDY SPOTKAŃ:

OK Bedmet Kolejarz Opole – Texom Stal Rzeszów (28:30 – wynik 1 meczu)
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Budmax-Stal Polonia Piła (43:47 – wynik 1 meczu)
SpecHouse PSŻ Poznań – Unia Tarnów (44:46 – wynik 1 meczu)

SYMULACJA:

Najprawdopodobniejszy scenariusz: Zgodne zwycięstwa gospodarzy za trzy punkty, mając na uwadze ich niskie nieoczekiwane przegrane na wyjazdach w pierwszych spotkaniach. W takiej sytuacji przy równej liczbie wszystkich parametrów w grę będzie wchodzić tabela małych punktów pomiędzy trzema czołowymi ekipami, w której kolejność końcowa będzie następująca:
1. OK Bedmet Kolejarz Opole 21 (+8)
2. SpecHouse PSŻ Poznań 21 (+7)
3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 21 (-17)
4. Optibet Lokomotiv Daugavpils 18
Półfinały: Opole – Daugavpils, Poznań – Rawicz

Mniej prawdopodobne ale możliwe scenariusze: Któraś z drużyn wygrywa za 2 pkt tracąc bonus i w zależności od potknięcia ustalona kolejność.
Półfinały: Różne warianty przy 4 miejscu Optibet Lokomotiv Daugavpils.

Najmniej prawdopodobny scenariusz: Wszyscy trzej gospodarze przegrywają i tabela nie ulega zmianie.
1. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 18
2. SpecHouse PSŻ Poznań 18
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 18
4. Optibet Lokomotiv Daugavpils 18
Półfinały: Rawicz – Daugavpils, Poznań – Opole

galeria 4

PROGNOZA:

2 liga żużlowa w swoim ostatnim akordzie rundy zasadniczej może ale nie musi przynieść zaskakujące rozstrzygnięcia. Dla pilnych obserwatorów tych rozgrywek wszystkie karty wydają się już rozdane ale jak doskonale wiemy tor często potrafi zweryfikować zamiary nawet największych faworytów.Zespoły kończące swoje starty nie mające już nic do stracenia mogą z czystą głową pokusić się o zrobienie niespodzianek. Gospodarze a zarazem faworyci i pretendenci do zajęcia czołowych miejsc, muszą mieć się na baczności i nie popadać w przesadną pewność siebie. 2 liga żużlowa już zdążyła pokazać swoją nieprzewidywalność i podobnie może się stać w tej rundzie.Walka będzie oczywiście trwała do ostatniego biegu każdego spotkania, które może przesądzić o kluczowych dla dalszych losów rozstawieniu w fazie Play-off. Wszystko wskazuję więc na to, że 2 liga żużlowa jest w stanie wywołać większe emocje nie tylko wśród jej wiernych kibiców ale także obserwujących te zmagania z doskoku. Jaki będzie jej dalszy scenariusz? Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę wieczorem.Foto: Sandra Rejzner, Roman Biliński


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *