Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Oficjalnie: Jakub Miśkowiak ma nowy klub

Jakub Miśkowiak
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Oficjalnie: Jakub Miśkowiak ma nowy klub

Stal Gorzów będzie nowym klubem Jakuba Miśkowiaka. Wszyscy w środowisku doskonale wiedzieli o tym ruchu już od wielu tygodni, a nawet miesięcy. W sobotę transfer został oficjalnie potwierdzony przez obie strony.

Miśkowiak spędził minione pięć sezonów w barwach częstochowskiego Włókniarza. Przejeździł tam aż cztery lata kariery juniorskiej, a także wkroczył w wiek seniora. Teraz po raz pierwszy od 2019 zmienia barwy klubowe i przenosi się do Gorzowa. Na „Jancarzu” szło mu z reguły bardzo dobrze, więc obie strony liczą na to, że 22-latek będzie bardzo mocnym punktem drużyny w sezonie 2024.

Klub z województwa lubuskiego ogłosił porozumienie w mediach społecznościowych. W poście możemy przeczytać słowa prezesa, Waldemara Sadowskiego.

„Jakub świetnie czuje się na gorzowskim torze, co niejednokrotnie już udowodnił. Jestem przekonany, że w nowym sezonie będzie ważnym ogniwem naszego klubu”

Gorzowscy kibice będą mieli okazję przywitać zawodnika osobiście w sobotnie popołudnie w Galeria ASKANA.

Dla 22-latka będzie to już szósty sezon w karierze na poziomie PGE Ekstraligi. Do tej pory najwyższą średnią biegopunktową Miśkowiak uzyskał w sezonie 2021, kiedy zakończył sezon ze średnią 1,965 punktu na bieg. W swoim pierwszym sezonie jako senior tak kolorowo już nie było – „Misiek” zdobywał niecałe 1,5 „oczka” na wyścig.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *