Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Ofensywa transferowa Stali Rzeszów! Świeża krew pobudzi zespół w kluczowych spotkaniach?

1. Ligi Żużlowej
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Ofensywa transferowa Stali Rzeszów! Świeża krew pobudzi zespół w kluczowych spotkaniach?

Texom Stal Rzeszów w środowy wieczór ogłosiła aż dwa transfery. Pod koniec rundy zasadniczej oraz w fazie play-off rzeszowianie będą mogli korzystać z usług Wiktora Rafalskiego oraz Anttiego Vuolasa. Czy sprowadzenie tej dwójki sprawi, że rzeszowska maszyna znowu zacznie działać na najwyższych obrotach?

Szkółka żużlowa Motoru Lublin pozyskała sponsora!

Pierwszy z ogłoszonych zawodników – Wiktor Rafalski – to młodzieżowiec ZOOleszcz GKM Grudziądz. Przegrywa on jednak rywalizację z Kacprem Pludrą oraz Kacprem Łobodzińskim. Poza tym grudziądzanie najprawdopodobniej po raz kolejny przedwcześnie zakończą sezon. Nie dziwi więc decyzja o wypożyczeniu juniora do rzeszowskiej Stali. W drugoligowcu Rafalski powinien zająć miejsce przeznaczone dla polskiego młodzieżowca i stworzyć solidną parę ze Słoweńcem Anze Grmekiem.

Antti Vuolas to z kolei objawienie tego sezonu w barwach Platinum Motoru Lublin. Fin ściga się głównie w rozgrywkach Ekstraligi U-24, gdzie legitymuje się wysoką średnią 2,534. Na tym poziomie rozgrywek ustępuję on tylko Kacprowi Pludrze. 23-latek dostał parę szans w PGE Ekstralidze pod nieobecność Dominika Kubery, jednak to jeszcze za wysokie progi dla niego. Podczas 2. półfinału Drużynowego Pucharu Świata udowodnił jednak, że stać go na wygrywanie z dużo bardziej utytułowanymi zawodnikami. W jednym z biegów przywiózł za swoimi plecami Nickiego Pedersena i Jasona Doyla.

Texom Stal Rzeszów ma przed sobą jeszcze trzy spotkania rundy zasadniczej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinni dopisać do swojego dorobku trzy wygrane i powalczyć tym samym o odebranie pierwszej pozycji OK Bedmet Kolejarzowi Opole. Jeśli jednak to się nie uda, nic straconego – najważniejsze rozstrzygnięcia i dwumecz decydujący o awansie rozegra się w play-offach.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *