Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Nowy zawodnik Fogo Unii Leszno sprzedał swoją działalność na Łotwie

Nowy zawodnik
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Paweł Płóciniak

Nowy zawodnik Fogo Unii Leszno sprzedał swoją działalność na Łotwie

W przyszłym roku dojdzie do wielu zmian u Andrzeja Lebiediewa, po raz pierwszy w karierze będzie stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, a w PGE Ekstralidze zamienił spadkowicza Cellfast Wilki Krosno na Fogo Unię Leszno. Poza żużlem Łotysz podjął decyzję, by sprzedać prowadzoną w Daugavpils restaurację, by skupić się na swojej karierze.

Andrzej Lebiediew w sezonie 2023 reprezentował barwy Cellfast Wilków Krosno, z którymi spadł na zaplecze najlepszej ligi świata. Pomimo tego Łotysz pozostał w PGE Ekstralidze i w przyszłym roku przywdzieje kevlar z „Bykiem” na piersi oprócz tego został stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix pierwszy raz w karierze. Poza żużlem pasją 29-letniego żużlowca jest gotowanie, o którym krótko opowiedział podczas spotkania z mediami.

 – Lubię gotować i zawsze z szefem kuchni uczestniczyłem w przygotowaniu sezonowego menu. Z racji moich startów dużo podróżuję i przywoziłem też pomysły z innych krajów – powiedział Andrzej Lebiediew

Pasja ta złożyła się na kupno restauracji w swojej rodzinnej miejscowości Daugavpils. Lokal o nazwie „Yoggi Bear” Lebiediew prowadził od 2020 roku, tuż przed pandemią koronawirusa. Teraz zdecydował się na sprzedaż jej i skupienie się na rodzinie oraz karierze, tym bardziej że przed nim jeden z najbardziej wymagających sezonów w karierze.

Gastronomia to jednak bardzo trudny biznes i ciężko to pogodzić z moimi startami, a znalazła się osoba, która odkupiła ode mnie restaurację i stąd taka decyzja – dodał Andrzej Lebiediew podczas media day w Lesznie

prezes stali gorzów
Fot. Marta Astachow
żużel
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *