Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Unia Leszno nie próżnuje. Zawodnicy przeszli specjalne badania wydolnościowe

Żużel
Fot. Unia Leszno Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Unia Leszno nie próżnuje. Zawodnicy przeszli specjalne badania wydolnościowe

Zima dla sportu żużlowego oznacza przerwę w jeździe i czas oczekiwania kibiców na początek rozgrywek w Polsce. Zawodnicy jednak nie próżnują i przygotowują się, jak tylko mogą, aby wypaść możliwie najlepiej, trafiając z formą już na rozpoczęcie ligi. Swoimi działaniami pochwaliła się ostatnio Unia Leszno

Wizyta w Opalenicy

Leszczyńskie Byki nie próżnują i już dzisiaj rozpoczną przygotowania do sezonu 2024. Wcześniej jeszcze zawodnicy przeszli badania, najpierw sprawdzono stan zdrowia żużlowców w jednej z klinik w Koninie. W ostatnią sobotę zaś w Opalenicy przeszli kontrolę wydolności ich organizmów. Żużlowcy, a wśród nich nowy nabytek Unii Andrzej Lebiediew, trenowali na specjalistycznych rowerach, które zwiększały obciążenia. Podczas kręcenia kółek mieli oni założone maski, które analizowały oddech. Wszystko po to, aby mieć jak najlepszy ogląd sytuacji przy przygotowaniach do rozgrywek. O wizycie w centrum szkolenia piłkarzy opowiedział więcej Marcin Giernas.

Analizowano też skład ciała, poziom tkanek tłuszczowych, mięśniowych zawartość wody w organizmie. To pozwoli określić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne poszczególnych zawodników, tak aby do sezonu żużlowego przystąpili z właściwą wagą – mówił Giernas w rozmowie z elka.pl.

405026946 747270437443289 6823220210876009639 n
Fot. Unia Leszno// Facebook

W Lesznie widać duże zaangażowanie w przygotowania przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości, jakie daje im zbieranie przeróżnych danych. Czy takie działanie pomoże i sprawi, że Unia lepiej przepracuje zimę? Przekonamy się w przyszłym roku.

Wrocław
For. Czarny Productions

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×