Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Nowy zawodnik Stali Gorzów pozytywnie na temat przepisu o zawodniku do lat 24

Stali Gorzów
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Nowy zawodnik Stali Gorzów pozytywnie na temat przepisu o zawodniku do lat 24

Przepis, nakazujący klubom posiadania jednego zawodnika do lat 24 w składzie, wszedł w życie już parę dobrych lat temu. Przez ten czas zgromadził on zarówno rzeszę zwolenników, jak i krytyków. Na ten temat głos zabrał jeden z beneficjentów tego punktu w regulaminie.

Jakub Miśkowiak po wejściu w wiek seniora zaczął pełnić rolę żużlowca do lat 24., dzięki czemu Włókniarz Częstochowa miał zapewniony skład. O tym, co sądzi 22-letni zawodnik na temat przepisu o U24 wypowiedział się on w naszym magazynie, pozytywnie oceniając ten punkt regulaminu.

Myślę, że tak. Jest to fajny przepis, bo jak się przechodzi z juniora na seniora, to masz szansę tutaj być w drużynie, ale jeżeli chodzi w sumie o biegi, to tych biegów też nie ma jakiś łatwych pozycja U24. To w sumie zależy jak klub tam czy trener wystawia, ale te biegi myślę, też są bardzo ciężkie, ale to zależy od ustawienia trenera.

Powiedział w naszym magazynie Jakub Miśkowiak.

W przyszłym sezonie Miśkowiak również będzie korzystał z wyżej wymienionego przepisu, gdyż będzie on zawodnikiem Stali Gorzów, która szukała wzmocnienia na właśnie tej pozycji. Gdyby nie te wymogi, to być może były żużlowiec Włókniarza Częstochowa nie znalazłby miejsca w PGE Ekstralidze.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *