Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Nowy szkoleniowiec Apatora będzie współpracował z Ząbikiem. „Myślę, że należy z takich doświadczeń korzystać”

żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Nowy szkoleniowiec Apatora będzie współpracował z Ząbikiem. „Myślę, że należy z takich doświadczeń korzystać”

Piotr Baron będzie od sezonu 2024 prowadził drużynę For Nature Solutions KS Apator Toruń. Nowy szkoleniowiec „Aniołów” był gościem naszego Magazynu, w którym poruszył między innymi temat współpracy z dotychczasowym trenerem toruńskiej ekipy, legendą toruńskiego środowiska żużlowego – Janem Ząbikiem.

Piotr Baron jest pewny tego, że będzie współpracował z trenerem Ząbikiem. Zaznacza, że to przecież był jego pierwszy trener w żużlu i łączą ich bardzo mocne relacje. Jan Ząbik jest legendą toruńskiego klubu i człowiekiem, który w żużlu jadł już chleb z niejednego pieca.

Oczywiście, że będzie współpraca. Nie sposób nie pracować z człowiekiem, który spędził w Toruniu wiele lat i ma na pewno cenne doświadczenia. Myślę, że należy z takich doświadczeń korzystać, a nie odwracać się od tego czy odsuwać. Pan Janek zresztą jeżeli chodzi o żużel, był moim pierwszym trenerem, mam do niego wielki szacunek i wiele w żużlu mnie nauczył.

49-latek powiedział nam, że już pod koniec sezonu 2023 dużo tej współpracy miało miejsce. Korzystając z dobrej pogody, na toruńskiej Motoarenie regularnie odbywały się treningi, głównie z juniorami.

A dzisiaj jeżeli będziemy mieli możliwość współpracy, a właściwie już ją mamy, bo od kilku tygodni zajmujemy się treningami z młodzieżą, mamy możliwość z nimi popracować. Ta współpraca fajnie się układa. Pan Jan nie tylko ma wielkie doświadczenie w żużlu, jeszcze potrafi pomóc przy torze i tak nawzajem się tutaj wspieramy. Także myślę, że współpraca na pewno z trenerem Ząbikiem będzie owocna. – zdradza w naszym Magazynie Baron.

Nie jest tajemnicą, że to właśnie przy młodzieżowcach w Toruniu czeka nowego trenera najwięcej pracy. Jak mogliśmy usłyszeć, ta się już zaczęła, a Jan Ząbik będzie istotnym elementem całego procesu. Najważniejszym bowiem zajęciem doświadczonego trenera będzie właśnie praca z młodzieżą. Poza pierwszym zespołem Ząbik wraca do szkolenia najmłodszych adeptów toruńskiej szkółki. Jego doświadczenie ma jednak również pomóc Piotrowi Baronowi wykrzesać jak najwięcej z chłopaków, którzy będą jeździli na pozycjach młodzieżowych w PGE Ekstralidze.

Zapytaliśmy jeszcze Piotra Barona o to, czy Jan Ząbik będzie obecny w parku maszyn podczas meczów PGE Ekstraligi.

Jeżeli będzie pan Jan na to miał ochotę, to dlaczego nie? – krótko odpowiedział Baron.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *