Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Nowy stadion żużlowy w Lublinie. Coraz bliżej do wiążących decyzji

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Nowy stadion żużlowy w Lublinie. Coraz bliżej do wiążących decyzji

Sukces sportu żużlowego w Lublinie jest niezaprzeczalny. Wielu kibiców z innych miast z zazdrością obserwuje to, jak szybko Motor stał się najlepszym zespołem w kraju, a przy tym nadal wypełnia trybuny do ostatniego miejsca, a karnety rozchodzą się dosłownie w mgnieniu oka. Dopełnieniem tego wszechobecnego sukcesu ma być nowy stadion, który nie tylko pomieści dwa razy więcej kibiców, ale będzie jedynym tego rodzaju obiektem w Polsce.

Trwały konsultacje społeczne

Jeszcze w 2023 trwały konsultacje z mieszkańcami odnośnie tego, jak ma wyglądać obiekt. Wszyscy zainteresowani mogli złosić swoje uwagi, a także zapytania. Władze miasta zapewniają, że wszystkie kwestie wzięli pod uwagę.

Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w konsultacjach projektu nowej hali sportowej. Każdą z uwag, zgłoszoną w temacie konsultacji, opatrzono komentarzem. Wpłynęło również wiele zapytań, na które udzielono odpowiedzi. Architekci, mając stanowiska przekazane przez mieszkańców, przystąpią do dalszych szczegółowych prac projektowych, w tym opracowania dokumentacji budowlanej i wykonawczej – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju, cytowany przez portal lublin24.pl

Jak będzie wyglądać obiekt?

Nowy stadion Platinum Motoru Lublin nie będzie jedynie obiektem żużlowym. Będzie to hala, pod której dachem będzie mogła odbywać się cała masa imprez sportowych – siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, zawody lekkoatletyczne, jazda konna – wszystko to będzie możliwe do obejrzenia wewnątrz tego obiektu. O szczegółach mówi przedstawicielka biura prasowego Prezydenta Miasta Lublin.

Jego bryła ma harmonijnie wkomponować się w ukształtowanie terenu wokół. Będzie wyniesiona ponad poziom gruntu i obsadzona nową roślinnością, w tym wysokopienną. Proponowane rozwiązania konstrukcyjne pozwolą na wizualne wydzielenie z całości budynku części kubaturowej (z trybunami) i drugiej wyższej, w pełni ażurowej, optycznie lekkiej konstrukcji niosącej liny, która będzie widoczna powyżej poziomu wierzchołków drzew. W ramach inwestycji powstanie również przestrzeń parkowo-rekreacyjna dla mieszkańców uzupełniona o nowe ścieżki spacerowe małą architekturę i pomosty nad rzeką Bystrzycą – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin na łamach lublin24.pl

Melodia przyszłości

Prace związane ze stworzeniem wszelkich potrzebnych dokumentów posuwają się naprzód, a według lokalnych dziennikarzy pełna dokumentacja projektowa stadionu powinna być gotowa już w tym miesiącu. Od tego momentu do rozpoczęcia budowy, a przede wszystkim jej szczęśliwego zakończenia minie jednak sporo czasu. Póki co więc żużlowi kibice z Lublina nadal muszą zadowolić się niespełna dziesięcioma tysiącami miejsc, jakie dostępne są na obecnym stadionie drużyny przy Alejach Zygmuntowskich.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
Żużel
Fot. UM Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *