Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Nowy stadion ROW Rybnik w planach „Chcemy zrobić to konkretnie”

Nowy Stadion ROW Rybnik
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Nowy stadion ROW Rybnik w planach „Chcemy zrobić to konkretnie”

W ostatnią sobotę odbyła się prezentacja drużyny Innpro ROW-u Rybnik na sezon 2024. Podczas imprezy zorganizowanej przez klub kibice dostali wiele niespodzianek. Jedną z nich było ogłoszenie wypożyczenia Maksyma Borowiaka. Wychowanek Fogo Unii Leszno w nadchodzącej kampanii będzie zdobywał punkty dla „Rekinów”. Inną ważną rzeczą była zapowiedź budowy nowego stadionu ze strony prezydenta Rybnika.

W Rybniku wielu fanów czekało na nowoczesny stadion żużlowy. Aktualna arena, na której swoje mecze jeżdżą „Rekiny”, mimo posiadania niepowtarzalnego klimatu i bycia historycznym obiektem, potrzebuje modernizacji, mającej na celu jeszcze bardziej zwiększyć komfort oglądania spotkań żużlowych przez kibiców. Teraz wśród nich panuje entuzjazm, gdyż, jak mogliśmy usłyszeć w sobotę, miasto ma środki na sfinansowanie inwestycji, jednak do tego potrzebne jest również trochę cierpliwości. To na temat nowej areny mówił prezydent miasta.

– Pan prezes dobrze wie, jakie są warunki stawiane przez PZMot i musimy, tak czy siak, kilka rzeczy zrobić. Nie chciałbym tego robić tak byle jak i małymi etapami. Raczej chcemy zrobić to konkretnie, rozbić to na kilka lat, ale sukcesywnie co roku jakąś część tego postawić, także trochę cierpliwości trzeba, ale myślę, że Rybnik zasługuje na taki stadion, który będzie taką trochę naszą bramą wjazdową do miasta. Jadąc do ścisłego centrum, widzimy ten stadion – mówił Piotr Kuczera w relacji z prezentacji ROW-u w Rybnickim Magazynie Żużlowym.

Do końca tego roku rybniczanie mają przygotować plan wykonywania prac, które byłyby podzielone na etapy i sukcesywnie wykonywane. Sama inwestycja miałaby potrwać kilka lat, jednak zakładany efekt końcowy byłby wart tego oczekiwania. Z wizualizacji, jakie zostały przedstawione na prezentacji oraz w relacji z niej w najnowszym Rybnickim Magazynie Żużlowym na YouTube, możemy zobaczyć, że rybnicka arena stałaby się jednym z najnowocześniejszych stadionów żużlowych w Polsce.

W tegorocznej Metalkas 2. Ekstralidze rybniczanie staną przed szansą rywalizacji o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W składzie ROW-u drzemie ogromny potencjał i są oni wymieniani razem z zespołami z Ostrowa, Bydgoszczy i Krosna jako zespoły, które stoczą walkę o zwycięstwo w lidze. Już w poprzednim sezonie „Rekinom” udało się wejść do finału, w którym ulegli jednak dominatorom rozgrywek z Zielonej Góry.

290692906 444827557644847 863078020560515693 n
Fot. Sonia Kaps
290678761 444828110978125 2828851905531432465 n
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *